З 1 липня 2016 року розпочнеться запровадження централізованої системи призначення та виплати пенсій. Як повідомили в Тернопільському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області, система базується на формуванні та веденні електронної справи в електронному вигляді.
З 1 липня всі дані та документи громадян опрацьовуватимуться системою автоматично. При цьому доступ до послуг Пенсійного фонду незалежно від місця проживання залишається максимально відкритим.
- Ведення електронної пенсійної справи дасть змогу не тільки відмовитись від величезного паперового документообігу, а й спростити процедури прийому та обслуговування громадян, істотно скоротити час їх спілкування з фахівцями Фонду, - пояснює заступник начальника Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Галина Гумницька. - Вся інформація про особу відразу потраплятиме в електронну пенсійну справу, яку формуватимуть під час першого звернення громадянина в Пенсійний фонд та оброблятимуть за допомогою централізованої системи призначення й виплати пенсій.
Ця система є єдиною для всіх управлінь Фонду. Вона захищена за сучасними стандартами, що унеможливлює втрату персональних даних та витік інформації.
Насправді процедура дуже проста: для призначення пенсії людина подає працівникові Пенсійного фонду всі оригінали потрібних документів (паспорт, трудову книжку тощо), потім їх сканують (оцифровують) і формують електронну пенсійну справу. Фахівець Пенсійного фонду заповнює в електронній формі заяву про призначення пенсії і роздруковує її, а людина, якій призначають пенсію, лише посвідчує цю заяву своїм підписом.
Електронні пенсійні справи, які міститимуть скановані пенсійні документи, а також усі розрахунки під час призначення та перерахунку пенсії, становитимуть основний пенсійний архів.
Передбачено також, що пенсіонери зможуть у будь-який час через інтернет ознайомитися з даними своєї пенсійної справи за допомогою електронного цифрового підпису.
Зоряна Гарасимів
Перевагами централізованої системи є:
- надання послуг громадянам незалежно від місця їхньої реєстрації;
- можливість дистанційного обслуговування;
- автоматичний розрахунок оптимального виду та розміру пенсії;
- зменшення часу обслуговування;
- відмова від величезного паперового документообігу за рахунок запровадження електронного;
- забезпечення надійного захисту даних.
вологість: тиск: вітер: |
Передрук публікацій з сайту можливий тільки з дозволу редакції та за наявності гіперпосилання