Статті

Пенсійні історії тернополян помістять в один архів

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

З 1 липня 2016 року розпочнеться запровадження централізованої системи призначення та виплати пенсій. Як повідомили в Тернопільському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області, система базується на формуванні та веденні електронної справи в електронному вигляді.

 

З 1 липня всі дані та документи громадян опрацьовуватимуться системою автоматично. При цьому доступ до послуг Пенсійного фонду незалежно від місця проживання залишається максимально відкритим.

- Ведення електронної пенсійної справи дасть змогу не тільки відмовитись від величезного паперового документообігу, а й спростити процедури прийому та обслуговування громадян, істотно скоротити час їх спілкування з фахівцями Фонду, - пояснює заступник начальника  Тернопільського об’єднаного  управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Галина Гумницька. - Вся інформація про особу відразу потраплятиме в електронну пенсійну справу, яку формуватимуть під час першого звернення громадянина в Пенсійний фонд та оброблятимуть за допомогою централізованої системи призначення й виплати пенсій.

Ця система є єдиною для всіх управлінь Фонду. Вона захищена за сучасними стандартами, що унеможливлює втрату персональних даних та витік інформації.

Насправді процедура дуже проста: для призначення пенсії людина подає працівникові Пенсійного фонду всі оригінали потрібних документів (паспорт, трудову книжку тощо), потім їх сканують (оцифровують) і формують електронну пенсійну справу. Фахівець Пенсійного фонду заповнює в електронній формі заяву про призначення пенсії і роздруковує її, а людина, якій призначають пенсію, лише посвідчує цю заяву своїм підписом.

Електронні пенсійні справи, які міститимуть скановані пенсійні документи, а також усі розрахунки під час призначення та перерахунку пенсії, становитимуть основний пенсійний архів.

Передбачено також, що пенсіонери зможуть у будь-який час через інтернет ознайомитися з даними своєї пенсійної справи за допомогою електронного цифрового підпису.

Зоряна Гарасимів

 

Перевагами централізованої системи є:

- надання послуг громадянам незалежно від місця їхньої реєстрації;

- можливість дистанційного обслуговування;

- автоматичний розрахунок оптимального виду та розміру пенсії;

- зменшення часу обслуговування;

- відмова від величезного паперового документообігу за рахунок запровадження електронного;

- забезпечення надійного захисту даних.