Тернопільщина може простелити Європі «шовковий шлях» у Китай

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Тернопільщина може стати невеликим, але стійким та надійним містком між двома світами – прогресивною Європою та консервативним і водночас високотехнологічним Китаєм. Потужний природний, кваліфікаційний та людський потенціал дозволяють області бути не тільки точкою перетину сплетінь усіх торговельних шляхів, а й розмістити на своїй території потужні виробництва, наблизивши їх до споживача. З огляду на результати нещодавніх зустрічей керівництва області з іноземними делегаціями, така перспектива є доволі реальною, запевняють експерти. За яких умов? Про це «Номер один» розповів начальник управління інвестиційної, зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва ТОДА Руслан Кулик.

На перетині двох світів

Українці можуть нарікати на все, що завгодно: корумповану владу, агресивних сусідів і багато іншого. Та є те, чим Господь точно не обділив нашу багатостраждальну країну, – вигідне географічне розташування. Це один із факторів, який не дає забути про нас ані нашим союзникам, ані ворогам. У час, коли Україна перетворилась на подушку безпеки у стосунках Заходу та Росії, прийнявши на себе удар під час загострення ситуації, експерти думають над тим, як використати особливість нашої країни для її ж блага. Ідея не з нових. Родом із підручника історії для шостого класу. Саме тоді школярі вивчають таке явище в історії, як Шовковий шлях. Спеціалісти натюнінгували старовинний досвід, модернізували й адаптували до вимог сьогодення. Ось так з’явився рецепт економічного порятунку нашого краю.

Нагадаємо, Шовковий шлях – це торговий шлях, що був прокладений Китаєм понад 2 тисячі років тому і прославився у всьому світі. Він служив в якості мосту між Китаєм і країнами Європи, Азії та Африки і був важливою з’єднуючою ланкою в обміні товарами та розповсюдженні досягнень цивілізації між Сходом і Заходом. Так в інші країни було доставлено велику кількість китайського шовку і виробів, тому його і називають Шовковим шляхом. Карта доріг нагадувала павутину, нитки якої перетиналися в районі Чорного моря. Подібним чином слави зазнало припортове місто-герой Одеса. Тернопільщина не має виходу до моря, однак готова відкрити для іноземців свої повітряні ворота. Крім того, область виношує амбітні плани стати партнером лідерів світового виробництва.

– Китай залишається потужним гравцем у геополітичному та економічному плані. Багато європейських транснаціональних компаній перенесли своє виробництво на Далекий Схід. Та зараз, враховуючи ситуацію, яка склалася в Україні, середня заробітна плата в нашій державі та у Китаї у доларовому еквіваленті приблизно однакова. Та Україна має одну перевагу – близькість до кордону. Розмістивши свої виробництва у нас, європейці суттєво економитимуть на транспортуванні, – пояснює Руслан Кулик. – Витрати можуть скоротитися у 3-4 рази. У зв’язку з цим фактором виникла ідея відновлення Шовкового шляху з Європи до Китаю.

За словами пана Кулика, у випадку реалізації задуманого область отримає одразу кілька позитивних моментів. Перш за все це нові робочі місця. По-друге, збільшення податків у місцеві бюджети. І, зрештою, тісні партнерські зв’язки з найбільш розвиненими країнами світу.

Ключовими країнами, через території яких пролягала головна транспортно-торговельна артерія, є Польща, Узбекистан, Туреччина, Україна та Грузія. Ці гравці на полі з’явилися не одразу. Раніше вирішальну роль відігравали країни, які мають вихід до моря. Сухопутнім шляхом у давнину практично не користувалися. Та час вніс свої корективи і залучив до процесу нових учасників.

– Тернопільщина може стати містком між Європою та Азією. Цій темі була присвячена наша зустріч із делегацією Китаю. Почали відновлювати стосунки з країнами, які є зв’язними ланками ланцюжка Шовкового шляху. Це Польща, Узбекистан, через які пролягають головні ворота шляху. Маємо контакти з Грузією, європейськими колегами, налагоджуємо зв’язки з азіатськими країнами, і ці зв’язки можна використати з користю. На жаль, до цього часу країна використовувала свій потенціал лише в одному напрямку. В Європі перенасичені ринки. Відсутній ринок збуту змушує виробників шукати вихід на нове коло споживачів. Для них цікаві ринки, де можна представляти свою продукцію. Маючи контакти зі Сходом, ми могли б посприяти цьому. Натомість взамін європейські партнери могли б розмістити у нас своє виробництво. Попри цілий ряд переваг українці могли б освоювати новий досвід та технології. Натомість братерські стосунки з такими кранами, як Китай та Узбекистан, за нашого сприяння дали б можливість для європейських компаній виходити на нові ринки,- каже Руслан Кулик.

Економіка


Тернопільщина продаватиме власний еко-бензин
Курс долара: експерти дали прогноз, що буде з валютою
У Тернопіль з’їхалися казначеї зі всієї України!
Посівна на Тернопільщині: три мільярди гривень, захмарні кредити та непротестоване зерно?
Зарплата на Тернопільщині знову найнижча в Україні
10% інвестицій у Тернопільщину – з Естонії
Аграрій-легенда Антон Білик просить колег допомогти спиртовим заводам
Аграрій і депутат Петро Гадз взяв «на поруки» тернопільські кар’єри
Гроші та освіта, або Чому деякі ВНЗ можуть залишитися без держзамовлення
Податкова знижка: економія, про яку мало говорять
На Тернопільщині кар’єри втрачають «дах»
Чи зацікавлять російських банкірів тернопільські цукрові заводи?
Спиртозаводи можуть вивести Тернопільщину з депресії
На Кременеччині вперше за 25 років збудують тваринницький комплекс
Свині не винні, або Хто правий у скандалі по-лановецьки?
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп