Скільки коштує «пригнати» іномарку? (+ таблиці розрахунків)

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Просто так привозити в Україну авто з-за кордону не можна – спершу свого «залізного коня» потрібно розмитнити. Реалії такі, що процедура оформлення іномарки часто стає дорожчою від ціни самого авто. Тож завезені «іноземці» в Україну – задоволення не з дешевих. У цьому році маємо деякі зміни у правилах розмитнення – відмінили утилізаційний збір, але додали акциз на вантажні автомобілі й додатковий імпортний збір.

З чого складається вартість розмитнення?

Скільки коштуватиме розмитнення авто, залежить від багатьох факторів: марка, модель, рік випуску, тип і об’єм двигуна машини. Але у будь-якому випадку сума буде чимала. Наприклад, розмитнити легковий автомобіль «Volkswagen Golf» з бензиновим двигуном на 1,4 л. 2006 року випуску, який у Європі ви придбали за 1900 євро, коштуватиме 85 тисяч гривень. Ділимо цю суму на теперішній курс євро (25 грн.), маємо 3400 євро. Як бачимо, завезти іномарку не дешево. Якщо порівнювати з сусідніми країнами, то в Молдові зробити це набагато дешевше, в Білорусі можна було раз у п’ять років «пригнати» для власного користування авто без сплати мита. В Росії ставки такі ж дорогі, а в країнах ЄС, до яких входять наші західні сусіди, правила ввозу зовсім інші. Як розраховується вартість розмитнення? Від митної вартості іномарки (її ціна плюс витрати на доставку до українського кордону) стягуються збори: мито у розмірі 10%, імпортний збір  - 5%. Також акцизний збір, який нараховується залежно від об’єму двигуна авто і ПДВ у розмірі 20% (вираховується від суми митної вартості, мита, акцизу).

Додатковий імпортний збір і нові акцизи

У 2015 році розмитнення автомобілів зазнало деяких змін. З 1 січня вступив у дію Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Цим документом введено в дію  акцизний податок на деякі транспортні засоби, які імпортуються на територію країни. Якщо раніше акциз сплачували лише з легкових автомобілів, то тепер сплачувати його потрібно і при розмитненні автобусів, вантажних автомобілів, у тому числі невеликого комерційного транспорту. Розмір цього збору, як уже було сказано, залежить від об’єму циліндрів двигуна.

З нових автобусів стягується акциз у розмірі 0,003 євро за 1 куб. см двигуна, зі старих - 0,007 євро за 1 куб. см. На нові вантажні автомобілі ставка акцизу встановлюється на рівні від 0,01 євро до 0,016 євро за 1 куб см.

Крім того, акциз потрібно сплачувати при переобладнанні автомобіля, коли, наприклад, ввозять легкову машину, але переробляють на вантажну. В такому випадку власник платить акциз спочатку з легківки, а потім ще й з вантажівки.

Акциз залежить і від віку автомобіля. Чим менше прожив «залізний кінь», тим дешевше буде його розмитнити. Для порівняння: на легковий автомобіль (об’ємом більше 1 л і менше 1,5 л) діє ставка 1,36 євро за куб. см. На таку ж машину, яка має більше, ніж 5 років, діє ставка 1,76 євро за куб. см.

З 26 лютого строком на 12 місяців держава ввела тимчасовий додатковий імпортний збір. Він стягується з імпортованих товарів незалежно від країни-виробника та укладених Україною угод про вільну торгівлю. Базою оподаткування є митна вартість товарів. Ставки податку - 5-10% – залежно від класифікації товарів. Для легкових і вантажно-пасажирських автомобілів збір складатиме 5%.

Новий податок став додатковим тягарем для і без того проблемного українського авторинку. За критичними прогнозами експертів, через додатковий збір легальний імпорт автомобілів значно скоротиться. На цьому може виграти вітчизняний авторинок, коли наші «залізні коні» замінять іномарки. Але проблема у тому, що для автівок українського виробництва використовують комплектуючі та обладнання з-за кордону, які теж підпадають під імпортний збір.

Процедура розмитнення авто займає небагато часу, це зробити можна навіть упродовж дня, головне – мати всі необхідні документи.

За нерозмитнені авто - штраф

Продавати та купувати нерозмитнені автомобілі – незаконно, пояснюють у Тернопільській митниці ДФС. Відповідальність за такі дії передбачена у Митному кодексі України. У статті 484 цього документа передбачено, що «зберігання, перевезення, придбання чи використання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів або їх конфіскацію».

Перевезення транспорту через кордон поза митним контролем, згідно зі статтею 482, карається штрафом у розмірі 100 відсотків від вартості автівки-нелегала з її конфіскацією. Якщо на такому занятті спіймали вдруге за рік, з порушника стягнуть 200-відсотковий штраф плюс конфіскація.

Олена Бойчук ("Номер один")

 

 

 

Економіка


Тернопільщина продаватиме власний еко-бензин
Курс долара: експерти дали прогноз, що буде з валютою
У Тернопіль з’їхалися казначеї зі всієї України!
Посівна на Тернопільщині: три мільярди гривень, захмарні кредити та непротестоване зерно?
Зарплата на Тернопільщині знову найнижча в Україні
10% інвестицій у Тернопільщину – з Естонії
Аграрій-легенда Антон Білик просить колег допомогти спиртовим заводам
Аграрій і депутат Петро Гадз взяв «на поруки» тернопільські кар’єри
Гроші та освіта, або Чому деякі ВНЗ можуть залишитися без держзамовлення
Податкова знижка: економія, про яку мало говорять
На Тернопільщині кар’єри втрачають «дах»
Чи зацікавлять російських банкірів тернопільські цукрові заводи?
Спиртозаводи можуть вивести Тернопільщину з депресії
На Кременеччині вперше за 25 років збудують тваринницький комплекс
Свині не винні, або Хто правий у скандалі по-лановецьки?
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп