Свині не винні, або Хто правий у скандалі по-лановецьки?

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Ланівці вже не один тиждень «тримають марку» епіцентру скандалів та суперечок. Місцеві мешканці та жителі прилеглих сіл організували на під’їздах до свинокомплексу імпровізований Майдан із блокпостами. Таким чином вони не дають можливості вантажівкам з кормами для свиней потрапити на територію ферми. Кажуть, що будуть стояти, поки їх не почують. Основна вимога – «фермера – геть», мовляв від цього бізнесу нестерпно тхне, а це, за їхніми словами, не просто неприємно, а й шкодить здоров’ю.

 

Голодують тварини

Цікаво, що дане підприємство діє там не один рік й отримало дозвіл розпочинати роботи «не з неба», а від депутатів міської ради минулого скликання.  До цього були незначні невдоволення з боку місцевих жителів, та здебільшого одиничного характеру. Зараз точка кипіння сягнула свого епогею.

А почалося все з дріб’язкового.  Так, за попереднім договором, підприємець мав вивезти свиней на іншу ферму ще до 7 грудня. Однак він цього зробити не встиг.  Незначна «затримка», як не дивно, й викликала обурення в громади. Підприємець попросив дати йому можливість до вересня вивезти решту свиней, але залишити частину свиноматок на існуючій фермі. Адже в іншому випадку люди залишаться без роботи.

Однак жителі й чути не хочуть про розуміння, тим самим позбавляють деяких ланівчан стабільного доходу. А це, не мало не багато, 30-35 людей.

Від конфлікту також страждають і самі тварини, які через відсутність діалогу між обома сторонами стали заручниками ситуації та подекуди голодують через блокаду ферми.

У Барни просять зрозуміти фермера

Допомогти віднайти компроміс у даній ситуації вирішили в Тернопільській обласній державній адміністрації. Зокрема, перший заступник голови ОДА Іван Крисак наголосив, що із 10 000 свиней, які знаходились на фермі раніше, власник вивіз вже половину.

Однак він пропонує частину свиней, а саме 300 свиноматок, все ж залишити на існуючій фермі, щоб не закривати поки що виробництво і не позбавляти робочих місць працівників.

– Звісно ж, вони проти закриття ферми. Для прикладу, одна із працівниць питала, де ще вона зможе знайти робоче місце із зарплатою в 4000 грн., адже їй до пенсії залишилося всього кілька років,- каже Іван Крисак.

Крім того, підприємство ще й приносить значні прибутки до бюджету Ланівців.

Я так думаю, в рамках десь одного мільйона гривень йде в бюджет міський, окрім того, що і в бюджети інших рівнів. За 9 чи 11, мабуть, місяців минулого року це було десь так. Крім того, на двох підприємствах там працюють десь понад 70 чоловік. Приблизно 30-35 осіб працюють саме там, де якраз є проблема, – пояснює перший заступник голови ОДА.

Хворих немає

Вочевидь, щоб надати ситуації більшого резонансу, люди також почали нарікати й на те, що через викиди в повітря із ферми на Лановеччині збільшилась кількість онкохворих, однак цей факт категорично заперечили слідчі.

– Ми зробили відповідний запит, однак у порівнянні з 2012-2014 рр. в 2015-му ні кількість хворих, ні кількість звернень щодо онкозахворювань  в районі не збільшилась, – каже заступник начальника слідчого управління обласної Нацполіції Сергій Осадца.

– В угоді, яку підприємець підписував із місцевою владою, зазначено, що ферма знаходиться за межами населеного пункту, однак по факту - за 50-70 метрів від першого житла. Тепер ми чекатимемо на результати експертизи, яку проведе СЕС, – пояснив слідчий.

Саме ця процедура об’єктивно зможе показати, чи викиди в повітря з ферми впливають негативно на довкілля та здоров’я людей. Якщо експертиза покаже, що є ряд порушень, однак небезпеки викиди не становлять, то підприємця чекає штраф.

– Розмірів назвати поки не можу, бо не знаємо, про які порушення може йти мова. Однак штраф можуть заплатити і ті люди, які перекривають дорогу, через що на ферму не довозять кормів. Це є пряме перешкоджання підприємницькій діяльності, - розповідає пан Осадца.

Тож наразі в ТОДА схиляються до компромісного вирішення конфлікту.  Надіємось, що й громада з розумінням поставиться до ситуації, яка склалася. В іншому випадку Тернопільщина з часом стане «чорною зоною» для ведення бізнесу. Погодьтесь, яка компанія захоче розташовувати підприємство там, де, наперекір рішенням місцевої влади, люди самовільно блокують роботу, тим самим доводять компанію до занепаду? Питання залишається відкритим…

Анна Попелюх ("Номер один")

Економіка


Тернопільщина продаватиме власний еко-бензин
Курс долара: експерти дали прогноз, що буде з валютою
У Тернопіль з’їхалися казначеї зі всієї України!
Посівна на Тернопільщині: три мільярди гривень, захмарні кредити та непротестоване зерно?
Зарплата на Тернопільщині знову найнижча в Україні
10% інвестицій у Тернопільщину – з Естонії
Аграрій-легенда Антон Білик просить колег допомогти спиртовим заводам
Аграрій і депутат Петро Гадз взяв «на поруки» тернопільські кар’єри
Гроші та освіта, або Чому деякі ВНЗ можуть залишитися без держзамовлення
Податкова знижка: економія, про яку мало говорять
На Тернопільщині кар’єри втрачають «дах»
Чи зацікавлять російських банкірів тернопільські цукрові заводи?
Спиртозаводи можуть вивести Тернопільщину з депресії
На Кременеччині вперше за 25 років збудують тваринницький комплекс
Свині не винні, або Хто правий у скандалі по-лановецьки?
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп