Посівна на Тернопільщині: три мільярди гривень, захмарні кредити та непротестоване зерно?

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

На полях Тернопільщини вже кипить робота. Попри те, що вартість посівної цього року зросте майже на 30%, аграрії краю запасаються зерном, паливно-мастильними матеріалами та готуються до повноцінного початку кампанії.

 

– Так, дійсно, через подорожчання паливно-мастильних матеріалів і насіння, аграріям доведеться витратити значно більше коштів, ніж минулого року. За підрахунками експертів, цьогорічна посівна вартуватиме понад три мільярди гривень, -  повідомив заступник директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Володимир Стахів.

Та попри неприємні моменти з цінами, у поточному році, за словами пана Стахіва, посівна площа по всіх категоріях господарства буде збільшена на 2,5 тис. га і складатиме 795 тис. га. Щодо озимини, то вона пережила зиму досить добре. Загибель склала лише 3%. Дещо гірша ситуація з ріпаком. Його сіяли у посушливу погоду, тож посіви зріджені, їм зараз приділяють особливу увагу

- Заготівлю мінеральними добрив аграрії почали, не чекаючи весни, – ще з осені. І на сьогоднішній день у нас є 96 відсотків до потреби. Тобто на 1 гектар виходить  десь у межах 68 кілограмів діючої речовини, що є хорошим показником. Насінням забезпечені теж. Кондиційного насіння, за останньою інформацією, майже 90 відсотків, тому з ним проблем немає, - каже Стахів.

Аграрії засмучуються зростанням цін, але й не дивуються, адже витрати суттєво зросли не просто так, а через курсову різницю долара.

- Ті матеріально-технічні ресурси, які проходять через імпорт (засоби захисту, частина добрив, насіння), звісно, подорожчали, - пояснює чиновник.

Однак, на думку Володимира Стахіва, гроші на посівну взяти є де: по-перше, аграрії мають власні заощадження, а по-друге, можна скористатися кредитуванням. Нещодавно в Тернопільській ОДА навіть проводили нараду з банкірами, які підтвердили, що готові кредитувати аграріїв краю стільки, скільки треба. Головне, щоб підприємець мав хорошу кредитну історію і був готовий переплатити 20-24%. А це доволі висока ставка. Однак альтернативи наразі немає.

Що стосується популярності обраних для посіву культур, то аграрії й надалі охоче сіють зернові, ріпак, а ось цукровий буряк саджати не поспішають. Збираються засіяти площу 16 тисяч гектарів, хоча раніше йшла мова про 30 тисяч гектарів. Експерти кажуть, що ця культура надто затратна. Хоча, на думку Стахіва, якщо населення долучиться до посіву буряка, то в кінці року в ОДА прозвітують про всі 20 тис. га.

Не менш важливою залишається проблема перевірки зерна. Його в області  достатньо, а от якої воно якості, сказати нікому. У відомстві Степана Барни через це навіть направили листа до профільного Міністерства, аби там подумали про те, щоб у кожному районі області відкрити так звану насіннєву інспекцію, яка б оцінювала якість сировини. За словами Стахіва, економити на зерні не можна в жодному разі, адже від цього напрямку залежить «Урожай-2016» на Тернопільщині.

Тетяна Колеснік

Економіка


Тернопільщина продаватиме власний еко-бензин
Курс долара: експерти дали прогноз, що буде з валютою
У Тернопіль з’їхалися казначеї зі всієї України!
Посівна на Тернопільщині: три мільярди гривень, захмарні кредити та непротестоване зерно?
Зарплата на Тернопільщині знову найнижча в Україні
10% інвестицій у Тернопільщину – з Естонії
Аграрій-легенда Антон Білик просить колег допомогти спиртовим заводам
Аграрій і депутат Петро Гадз взяв «на поруки» тернопільські кар’єри
Гроші та освіта, або Чому деякі ВНЗ можуть залишитися без держзамовлення
Податкова знижка: економія, про яку мало говорять
На Тернопільщині кар’єри втрачають «дах»
Чи зацікавлять російських банкірів тернопільські цукрові заводи?
Спиртозаводи можуть вивести Тернопільщину з депресії
На Кременеччині вперше за 25 років збудують тваринницький комплекс
Свині не винні, або Хто правий у скандалі по-лановецьки?
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп