У Тернопіль з’їхалися казначеї зі всієї України!

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Понад шість сотень казначеїв зі всієї країни з’їхалися у Тернопіль. У нашому місті відбулася розширена виїзна колегія Державної казначейської служби України. Під час офіційної частини говорили про проблеми та перспективи розвитку служби. Потім перейшли до значно приємніших моментів. Голова казначейської служби Тетяна Слюз відзначила кращих працівників галузі, а тернополяни організували для своїх колег професійну прощу до Зарваниці.

 

Говорили про професійне

Велика казначейська родина – у повному складі. Колеги з заходу та сходу, півночі та півдня. Напередодні Дня казначейської служби усі зібралися у Файному місті, щоб поділитися здобутками та досвідом. Такої кількості представників цієї галузі наше місто ніколи не бачило. Тому гідно зустріти своїх колег для тернополян було справою честі. Відтак програма перебування представників служби на Тернопіллі була настільки насиченою, що графік гостей був розписаний по хвилинах.

Розпочався рано-вранці з висадки дерева на алеї почесних гостей Тернопільського національного економічного університету. Разом з ректором Андрієм Крисоватим та начальником Головного управління ДКСУ в Тернопільській області Петром Гринчишиним голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз посадила модрину, яка є символом сили та незламності. Саме у ТНЕУ відбулася офіційна частина заходів.

Заклад обрали не випадково. Тут Тетяна Слюз здобувала другу вищу освіту. Згодом і розпочалася тісна співпраця університету та казначейської служби України. За останні роки в стінах ТНЕУ пройшли перепідготовку понад 1900 казначеїв із різних областей України.

- Це важлива подія не тільки для Тернополя, а й для цілої України. Тут зібралися казначеї зі всієї країни, в тому числі Донецька та Луганська. Немає лише Автономної республіки Крим та Севастополя. Сподіваємось, що найближчим часом вони приєднаються до цього дійства. У нас склалися тісні стосунки з університетом. Щорічно наші працівники проходять тут курси з підвищення кваліфікації. Це відбувається на дуже високому рівні, -  заявила Тетяна Слюз.

Участь у розширеній виїзній колегії взяли всі керівники територіальних органів – 25 керівників обласних казначейств та 575 районних керівників. На порядку денному - три питання.

Перше стосувалося розвитку нормативно-правової бази.

- Зараз дуже велику роботу проводимо щодо полегшення казначейського обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів. Протягом двох останніх років у нас запроваджено багато проектів. Одним з найуспішніших вважаю

«Клієнт – казначейство», призначений для надання зовнішнім клієнтам Державної казначейської служби України віддаленого доступу за допомогою мережі інтернет до інформаційних ресурсів ДКСУ, - каже Тетяна Слюз.

Потрібні сильні інструменти

Незважаючи на складну ситуацію в країні, протягом останніх двох років казначейська служба працює ритмічно. Регулярно проводиться оплата всіх платіжних доручень  клієнтів - одержувачів та розпорядників коштів. А їх на обліку ДКС перебуває понад 77 тисяч.

- Ми робимо все, аби полегшити роботу не тільки працівникам казначейства, а й клієнтам. Хочемо скасувати ряд нормативно-правових актів, які не дають у спрощеному режимі функціонувати службі та здійснювати бюджетні процеси тощо. Основне завдання для органів казначейства – покращення роботи в частині інформаційних технологій. Лікарю для того, щоб він фахово здійснював свої обов’язки і лікував людей, потрібні хороші інструменти і якісні ліки. Водію, щоб він здійснював безпечне керування і не порушував правил дорожнього руху, - якісний автомобіль та пальне. У нашій системі для здійснення повноважень має бути сильна методологічна база і потужна техніка. У нас є взаємодія з закордонними партнерами. Казначейська служба України є учасником міжнародної організації казначеїв «Аїст». Ми здійснюємо обмін досвідом з іншими країнами, і це сприяє підвищенню ефективності роботи служби, - каже Тетяна Слюз.

Суми скачуть, як артеріальний тиск

Завдяки спільним зусиллям працівників служби, за останні два роки ситуація у ДКСУ стабілізувалася.

- Думаю, що в Україні більше ніколи не повториться таке, коли у певні дні обліковувалися 47-49 млрд. грн. Це було пов’язано з багатьма чинниками. Перш за все - з військовими подіями, які відбуваються на сході держави і впливають на розвиток економіки. Насправді постраждали не тільки підприємства сходу. За принципом доміно зруйнувалися й інші залежні від них виробництва, - пояснює Тетяна Слюз.

Зараз сума на єдиному казначейському рахунку становить 12,3 млрд. грн., але вона змінюється щохвилини.

- У мене на столі стоїть комп’ютер і управління ним схоже на управління ракетою, - жартує жінка. - В онлайн-режимі позначки то опускаються, то піднімаються, адже здійснюються видатки та надходження. Станом на 1 число кожного місяця на нашому сайті на біжучій стрічці вказано, скільки обліковується коштів. Плюс є рубрика виконання бюджетів, де можна ознайомитись з інформацією. Ми цілком відкриті у плані спілкування та інформування.

Відзначили кращих

Після доповідей перед колегами виступили представники кожної області. Казначеї поділилися враженнями від перебування в інших регіонах, де вони обмінювались досвідом зі своїми колегами. Також розповіли про ситуацію у своїх краях, наголосили на питаннях з покращення обслуговування клієнтів, озвучили свої пропозиції.

- Я людина азартна, тому в минулому році ми запровадили акцію «Міняю казначея». Торік керівники обласних казначейств на два тижні обмінювались досвідом в інших областях. Причому це було сплановано так, що західні області поїхали на схід, схід  - на північ і так далі. Така акція продовжилась цього тижня. Керівники районних управлінь і міських казначейств протягом трьох днів також побували в інших областях, - каже Тетяна Слюз.

Оскільки колегія відбувалася напередодні 21-ої річниці створення державної казначейської служби України, на її працівників чекали приємні сюрпризи. Керівник ДКСУ відзначила найкращих співробітників за їхню фаховість та професіоналізм. Місце проведення колегії теж обрали не випадково. За словами очільника служби, на Тернопільщині знаходиться 25% релігійного надбання України. Тому їй дуже хотілося, щоб її підлеглі побували у цьому намоленому місці. У Зарваниці для казначеїв провели богослужіння, де у спільній молитві велика дружня професійна родина просила про мир та благословення для країни, а також вклонилися чудотворній іконі Зарваницької Божої Матері.

Учасникам колегії настільки сподобався захід, що вони запропонували зробити його щорічним. Цим самим відзначивши гостинність та приязність тернопільських колег.

Коментар

Петро Гринчишин, начальник Головного управління  ДКСУ в Тернопільській області:

- Ми раді вітати у Тернополі наших колег. Для нас велика честь приймати їх у себе і об’єднати велику казначейську родину. Впродовж років ми спільно пліч-о-пліч працювали на розвиток галузі, обмінювались досвідом, втілювали ідеї, тому таке спілкування є для нас дуже цінним. Приємно відчувати підтримку колег, і ми раді, що вдалося поєднати приємне з корисним та влаштувати для них невелике свято.

Андрій Крисоватий, ректор ТНЕУ:

- Понад 12 років діє угода між Державною казначейською службою та ТНЕУ стосовно вироблення спільних стратегічних орієнтирів щодо розбудови ДКС, підвищення кваліфікації працівників та навчально-наукових програм. Інформаційні технології, глобалізаційні процеси, диверсифікація державного управління, децентралізація – все це вимагає наукового підґрунтя для трансформації. Нашими спільними зусиллями будемо здійснювати ці кроки.

Економіка


Тернопільщина продаватиме власний еко-бензин
Курс долара: експерти дали прогноз, що буде з валютою
У Тернопіль з’їхалися казначеї зі всієї України!
Посівна на Тернопільщині: три мільярди гривень, захмарні кредити та непротестоване зерно?
Зарплата на Тернопільщині знову найнижча в Україні
10% інвестицій у Тернопільщину – з Естонії
Аграрій-легенда Антон Білик просить колег допомогти спиртовим заводам
Аграрій і депутат Петро Гадз взяв «на поруки» тернопільські кар’єри
Гроші та освіта, або Чому деякі ВНЗ можуть залишитися без держзамовлення
Податкова знижка: економія, про яку мало говорять
На Тернопільщині кар’єри втрачають «дах»
Чи зацікавлять російських банкірів тернопільські цукрові заводи?
Спиртозаводи можуть вивести Тернопільщину з депресії
На Кременеччині вперше за 25 років збудують тваринницький комплекс
Свині не винні, або Хто правий у скандалі по-лановецьки?
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп