Мер Кременця ходить за сіллю до… чемпіона світу!

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Далеко не кожному в житті щастить повернути втрачені можливості та щонайменше двічі опинитись у потрібному місці в потрібний час. Як кажуть, двічі в одну річку не ввійдеш… Міський голова Кременця Олексій Ковальчук, а точніше його обрання вдруге, спростовує ці твердження. Адже, здавалося б, після того, як він фактично добровільно відмовився від посади, навряд чи його оберуть вдруге, тим паче, майже через два роки. Та кременчани знову довірилися старому-новому меру, і цього разу, переконує він, навряд чи щось зможе завадити йому в реалізації задуманого. Додає, що везіння у цій ситуації ні до чого, ділиться власними секретами успіху й особистим.

 

«Усе, що ми робимо сьогодні, потрібно було робити ще позавчора»

Увійшовши до кабінету міського голови, починаєш розуміти зміст вислову «назад у майбутнє». Олексій Ковальчук почувається на робочому місці більш ніж упевнено, і від цього з’являється відчуття, що він звідти нікуди і не йшов.

– Олексію Андрійовичу, розкажіть, що спонукало Вас знову балотуватися на посаду міського голови?

– Коли мені через певні обставини довелося залишити посаду, я не перестав цікавитися життям міста. Моє ставлення до громадськості та ставлення кременчан до мене стало першочерговим приводом для того, щоб повернутися. Адже було зроблено певні кроки, які потребують продовження.

– Зараз не найпростіший час для того, аби знову стати мером. Це стосується як зовнішніх чинників (війна, складна політична та економічна ситуація в країні), так і внутрішніх, а саме - зміни статусу Кременця на місто обласного значення. Відчуваєте ці складнощі у своїй роботі?

– Я чудово знав, на що йду. Та, відверто кажучи, не думав, що буде настільки непросто. Все, що ми робимо сьогодні, потрібно було робити не те що вчора, а позавчора. Нікого не хочу звинувачувати, можливо, так складалися обставини, що люди не могли працювати у даному напрямку, але якщо певні дії було проведено, то епізодично…

Це справді складний період, перш за все, для становлення кременецької громади. Нинішня команда міської ради вперше йде шляхом міста обласного підпорядкування. Намагаємось переймати досвід інших міст. Але конкретного сценарію (як переходити і що робити) немає. У кожного міста він свій, особливий. До того ж це збіглося з адміністративною реформою, об’єднанням громад. Тож нам складніше удвічі. Попри це на сьогодні вдається тримати ситуацію під контролем, формувати структури, які перебирають на себе певні повноваження.

– Скажіть, чи допомагає Вам у роботі міського голови управлінський досвід, зокрема, служба в МВС із займаною Вами свого часу посадою керівника РВ тодішньої міліції?

– Є декілька складових колишньої роботи, котрі справді допомагають мені сьогодні. Перш за все – самодисципліна. Цього ж вимагаю і від колег. Разом з тим, поважаю позицію людей, які одразу заявили: «Ми з Вами не спрацюємось…». Це принаймні чесно. Я звик усе тримати під контролем, встаю рано, аби нічого не пропустити.

– Тобто у Вас немає робочого часу, а є служба, як у поліції?

– Ваша правда, працюю рівно стільки, скільки дозволяють мені фізичні можливості. По завершенні робочого дня розглядаю пошту, ознайомлююсь з інформацією, зокрема змінами у законодавстві. Звісно, можна було б ці обов’язки покласти на заступників, але сам даю раду і вважаю, що так має бути, міський голова повинен орієнтуватися в усіх проблемах міста.

– Ви балотувались на посаду від провладної партії. Якщо чесно, чи були пропозиції від інших політичних сил?

– Мені імпонує зовнішня політика нашого Президента. Його належним чином зустрічають у будь-якій країні світу, окрім країни-агресора. А стосовно інших пропозицій… Не хотів би сьогодні піднімати дане питання, адже це вже історія. До того ж раніше був членом партії Віталія Кличка, яка згодом об’єдналась із БПП. Особисто знайомий із Кличком, дуже поважаю його, адже він належить до людей, які, як кажуть, зробили себе самі.

За 7 тисяч євро відновлять єврейське кладовище

– До таких людей належить і відомий у всьому світі кременчанин, неодноразовий чемпіон світу з армспорту, Ваш чи не найближчий сусід Андрій Пушкар. Ви товаришуєте з ним, по-сусідськи ходите на чай один до одного?

– Скажу відверто, ми з Андрієм у гарних стосунках: і чай п’ємо, і за сіллю ходимо один до одного, коли потрібно. Але зважаючи на те, що моя нинішня робота залишає на дружні зустрічі мало часу, то досить рідко вдається це робити.

– У Кременці Ви відомі як людина, яка, в принципі, підтримує спорт і спортсменів. Зокрема, нещодавно повернулися з сусідньої Польщі, де наші футболісти взяли участь у змаганні на Кубок Люблінського воєводства. Проте такі поїздки відомі ще й тим, що приносять користь Кременцю у площині різних домовленостей про співпрацю.

– Досі підтримую гарні стосунки з бургомістрами, які залишилися у польських містах-друзях Кременця. Місяць тому ми з бургомістром Томашова-Любельського підписали угоду про подовження наших стосунків. Не хочу забігати наперед, але як результат ми отримаємо підтримку для комунальної галузі Кременця.

Також хочу зазначити, що співпрацею з польськими містами не обмежуємось. Кременецька міська рада шукає нові напрямки для забезпечення розвитку нашого міста. Коли я вдруге прийшов на посаду, при зустрічі з депутатами Верховної Ради прийняли з командою пропозицію зустрітись із Львівською міською радою з питань промоцій та туристичного бізнесу. Багато чого взяли на озброєння. Декілька днів тому нас поінформували, що один із проектів знайшов підтримку і місто отримає 7 тис. євро на відновлення пам’яток історії, зокрема єврейського кладовища. Це хороший імпульс для подальшого розвитку.

– Сьогодні дехто з підприємців нарікає на те, що створена міською радою комісія з наповнення бюджету тисне на місцевий малий та середній бізнес.

– Така комісія і справді працює на постійній основі. Як би це не звучало, бізнес повинен бути відкритим. І громада, і міська рада мають знати, що відбувається у місті. Результати роботи є. Та, разом з тим, залишається чимало нерозв’язаних проблем, наприклад із таксі. Також дуже складно проконтролювати здавання житла в оренду.

– Чи знаходите Ви порозуміння з нинішнім складом депутатів Кременецької міської ради? Чи не виникає розбіжностей у поглядах?

– Намагаюсь не відокремлювати депутатів від громади в цілому. Кожен депутат, як і кожна людина, – це індивідуальність, до якої потрібен особливий підхід. Кардинальних розбіжностей чи антагонізмів у нас немає.

Олена Шевчишина

 

БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ

–        Яка зарплатня у міського голови Кременця?

–        У межах 7-8 тис. грн. Якщо є можливість отримати премію, то близько 10 тис. грн.

–        На якому авто їздить Олексій Ковальчук?

–        Позашляховик «Хюндай Тюксон».

–        Чому надаєте перевагу в їжі?

–        Я майже вегетаріанець. М’яса їм мало і дуже рідко. Люблю рибу.

–        Чи готуєте самі?

–        Рідко, люблю готувати на природі.

–        Яка Ваша фірмова страва?

–        Готую страви з риби.

–        Як ставитесь до спорту?

–        Дуже позитивно.

–        Чому надаєте перевагу в одязі?

–        Чесно кажучи, дуже не люблю носити краватку. До вподоби вільний стиль.

–        Де зазвичай відпочиваєте з родиною?

–        Здебільшого на малій батьківщині, у селі Куликів. Подорожуємо рідко, декілька разів були на Буковелі.

–        Де хотіли б побувати?

–        У Франції та США.

Інші інтерв'ю


«Аеропорт в Тернополі буде працювати!»
Чи допоможе грузинський досвід тернопільським практикам?
Василь Шкляр: про нову книгу, містику і війну
Головний поліцейський Тернополя Володимир Струк – про перший місяць служби, хабарі та привидів
Владика з Тернополя розмовляє 5-ма мовами!
Петро Гадз: «У доброго керівника господарство працює, як годинник!»
Степан Барна: перший губернаторській рік
Мер Кременця ходить за сіллю до… чемпіона світу!
Лінійний продюсер каналу «Футбол» Галина Стасєва про спорт, футболістів...і їхніх дружин
Омелян Трач – випробуваний жорнами каральних органів радянської влади
Андрій Підлужний: про вкрадені пісні, жінок та містечкове ТБ
Ігор Бокій: «Діаспорний чемпіонат уперше отримав підтримку від Міністерства молоді та спорту»
Чому начальник тернопільської обласної юстиції зняв міліцейську форму?
Як тернопільський водіям зареєструвати авто і скільки це коштує?
Військовий Іван Трофімук: про АТО та життя у полі
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп