Чи допоможе грузинський досвід тернопільським практикам?

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Протягом п’яти днів  делегація тернопільських медиків перебувала в Аджарській автономній республіці (Грузія). Під час візиту наші медики вивчали досвід грузинських колег і навіть мали можливість попрактикуватися в кращих клініках країни. У складі делегації перебував і торакальний хірург Тернопільської університетської лікарні Ігор Гуменний. Деталями поїздки він поділився з читачами «Номер один».

 

- Ігоре Зеновійовичу, нещодавно Ви у складі української делегації побували з візитом у Грузії. Хто став ініціатором поїздки?

- Делегація складалася з п’яти представників медичної спільноти області на чолі з заступником начальника відділу охорони здоров’я міськради Ольгою Ярмоленко. У Грузію ми поїхали на запрошення міністерства охорони здоров’я Аджарської автономної республіки. Грузини зустріли нас дуже тепло, і це попри те, що наш літак приземлився пізно вночі. Поїздка була організована на найвищому рівні і в цьому є велика заслуга Ольги Ярмоленко, адже ми досліджували ті напрямки роботи, які нас найбільше цікавили.

Нашою метою було ознайомитися зі структурою медичної галузі Грузії. За останні роки ця країна стрімко пішла вперед і досягла високих темпів розвитку. Це стосується не тільки галузі охорони здоров’я, а й соціального захисту людей, інфраструктури тощо. Нам є чого повчитися у грузинів. Саме з цією метою створюються делегації, які переймають досвід вищих за рівнем економічного та технічного розвитку країн.

- Які кардинальні відмінності медичної галузі Грузії Ви б відзначили?

- Перш за все - це страхова медицина. Протягом двох років країна працює виключно за цим механізмом. Фактично застрахований пацієнт у державних клініках не сплачує за лікування. Усі витрати покриває страховка. Тобто людина приходить лише зі своєю хворобою. У співвідношенні до української валюти грузини сплачують близько 400-450 грн. у місяць.

Якщо пацієнт хоче перебувати в кращих умовах, він може скористатися послугами приватних клінік. Тоді держава оплачує 70-80% вартості послуги, решта - пацієнт. Крім того, у приватних клініках пацієнт змушений оплатити операції, які поки що не виконуються в державних медзакладах, наприклад, кардіохірургічні операції. Нам вдалося побувати в одній із таких турецьких клінік - International University Hospital Batumi. Її підрозділи оснащені найновішим цифровим обладнанням, що дозволяє у короткі терміни поставити діагноз та призначити оптимальне лікування.

- Під час перебування у Грузії Ви взяли участь в одній з операцій. У чому полягала її складність?

- У нашій групі було двоє практикуючих лікарів - я та завідуючий гінекологічним відділенням міської лікарні №2 Олег Данилюк. Грузинські медики запропонували нам взяти участь в операціях. Олег Данилюк мав можливість двічі стати учасником хірургічного процесу. А я брав участь в операції Бенталла. Її виконують при патології висхідної частини аорти, в даному випадку було проведення протезування аорти з приводу аневризми. Це була планова операція. Її проводив турецький професор зі Стамбула Ergun Demirsoy.

Загалом кардіохірургічна служба у турецькому госпіталі в Батумі почала працювати лише у січні. Досі таких операцій тут не проводили. Вона доволі складна, тому на допомогу запросили турецького професора.

Варто відзначити, що такі операції у Києві роблять давно. Вперше їх почали проводити ще 20 років тому. Для України момент професіоналізму лікарів давно пішов уперед. Виходить, грузинам дали фінансування, обладнання та стимул, а в Україні навпаки - медики мають досвід, знання, навики, але не мають можливості застосувати їх.

- Наскільки далекими є перспективи застосування грузинського досвіду в нашій області?

- Цього року в університетській лікарні заплановано відкриття кардіологічного центру. Торік я пройшов курси спеціалізації з кардіохірургії. В майбутньому бачу себе кардіохірургом, тому при першій можливості намагаюся здобути новий досвід, брати участь в операціях. Сподіваюся, досвід, отриманий у Грузії, згодом вдасться застосувати на практиці.

- Ви вже говорили про обладнання. Скажіть, що нового вдалося побачити у грузинських клініках? В якому обладнанні в нас зараз є гостра потреба?

- Я перебував в операційній, де оперують на «відкритому серці». Обладнання у грузинських клініках практично нічим не відрізняється від того, що знаходиться у кардіохірургічних клініках Києва та України. Ті ж лампи, освітлювачі, інструменти, наркозні та дихальні апарати. Надзвичайно важливим в операційному процесі є апарат штучного кровообігу. Сподіваюся, найближчим часом і у нас з’явиться подібне обладнання.

- У рамках візиту було підписано меморандум про співпрацю. Що він передбачає?

- У першу чергу - обмін досвідом. Наші медики можуть поїхати до Грузії на стажування і навпаки – їхні медики до нас. По-друге, меморандум передбачає підтримку медичного туризму. Мова йде про реабілітацію в Грузії наших пацієнтів. Це дуже зручно, адже ця країна має сприятливий клімат та специфічні курорти, які сприяють швидкому відновленню хворих. Ми ж можемо запропонувати речі, яких немає у грузинів.

Під час візиту нам вдалося побувати у місцевому медичному університеті. Заклад дуже молодий і тільки починає свою роботу. Там навчаються всього 600 студентів. Ми розповідали про Тернопільський державний університет і нас слухали з захопленням. Грузинам дуже сподобався проект медсестринського факультету – дистанційне навчання.

- На Вашу думку, які нововведення у медицині Україні першочергово необхідно перейняти у Грузії?

- Мабуть, досвід впровадження страхової медицини. Це значно полегшить життя пацієнтам. Грузини звертаються до медиків не з таким острахом, як українці. Вони знають, що страховка покриє всі витрати. Крім того, у Грузії високо розвинено санаторно-курортне лікування, яке в Україні, на жаль, не практикують.

Загалом Батумі – невеличке містечко, дуже схоже на Тернопіль. Там проживає всього 180 тисяч людей, але воно дуже швидко розвивається. Це сучасне місто, яке подає великі надії і є дуже привабливим у плані інвестицій. Сподіваюся, співпраця з Батумі дозволить досягти нам таких же результатів.

Зоряна Гарасимів

Інші інтерв'ю


«Аеропорт в Тернополі буде працювати!»
Чи допоможе грузинський досвід тернопільським практикам?
Василь Шкляр: про нову книгу, містику і війну
Головний поліцейський Тернополя Володимир Струк – про перший місяць служби, хабарі та привидів
Владика з Тернополя розмовляє 5-ма мовами!
Петро Гадз: «У доброго керівника господарство працює, як годинник!»
Степан Барна: перший губернаторській рік
Мер Кременця ходить за сіллю до… чемпіона світу!
Лінійний продюсер каналу «Футбол» Галина Стасєва про спорт, футболістів...і їхніх дружин
Омелян Трач – випробуваний жорнами каральних органів радянської влади
Андрій Підлужний: про вкрадені пісні, жінок та містечкове ТБ
Ігор Бокій: «Діаспорний чемпіонат уперше отримав підтримку від Міністерства молоді та спорту»
Чому начальник тернопільської обласної юстиції зняв міліцейську форму?
Як тернопільський водіям зареєструвати авто і скільки це коштує?
Військовий Іван Трофімук: про АТО та життя у полі
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп