«Правий сектор» готовий до наступу на владу

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

На сьогоднішній день на київському майдані відносне перемир’я. Скільки воно триватиме, ніхто не знає, однак радикальне крило протесту – «Правий сектор» Майдану – попереджає про нові зіткнення у випадку, якщо влада не виконає вимог протестувальників. Про це в ексклюзивному інтерв’ю «Номер один» розповів один з організаторів "Правого сектора", перший заступник голови "Тризуба" імені Степана Бандери Андрій Тарасенко.

 

– Ми вже й так пішли на серйозні поступки – припинили бойові дії на вулицях, - заявив Андрій Іванович. – Нехай виконують наші вимоги. Якщо наші побратими, а також затримані й арештовані учасники акцій протесту не будуть звільнені, ми будемо змушені знову йти у наступ.

– Тобто з Вашого боку може бути порушено хитке перемир’я?

- Та ні, ми, звичайно, будемо тримати перемир’я. Разом з тим «Правий сектор» виступив із заявою, що, тримаючи слово та очікуючи, поки людей випустять, ми не вбачаємо більше потреби в тому, щоб стримувати людей у прагненні тиснути на владу та опозицію, щоб вони нарешті домовилися про щось конкретне.

– За Вашим прогнозом, скільки це відносне перемир’я ще може тривати?

– Тут як ляже карта. У принципі, перемир’я може тривати і дуже довго. Все залежатиме від учасників Майдану. Наскільки в них вистачить терпіння слухати обіцянки влади і вірити словам лідерів опозиції.

– Яке Ваше ставлення до так званого закону про амністію, за яким тільки у разі звільнення вулиці Грушевського та держустанов активісти Майдану можуть бути відпущені?

– Ми чітко і конкретно заявили: спершу мають бути звільнені всі без винятку військовополонені і лише тоді можна буде говорити про якісь умови влади.

– Які зараз завдання виконує «Правий сектор»?

– Оскільки в Києві відносне затишшя, працюємо над розбудовою організації.  Формуємо свої структури в регіонах – від Закарпаття до Донеччини, розширюємо свій вплив, щоб влада знала, що народ готовий відстоювати свої права не лише у столиці, а й тиснути на владу в регіонах.

– Чи можна говорити, що саме представники «Правого сектора» знаходяться на передовій барикад?

– Увесь Майдан – це як передова. Вийшовши за територію Майдану, ти вже теоретично потрапляєш під приціл правоохоронців. Водночас у разі силової зачистки Майдану, перший удар приймуть саме представники «Правого сектора» і загони Самооборони.

– «Правий сектор» діє як окремий підрозділ чи входите у структуру загонів Народної самооборони?

– На Майдані «Правий сектор» формально входить у Народну самооборону, ми координуємо свою діяльність з її керівництвом. Більше того, співпрацюємо зі всіма структурами повстанського руху, разом з тим, маємо свій погляд на вирішення тих чи інших питань.

– А як у вашого руху налагоджено контакт із координатором Євромайдану Андрієм Парубієм та трійкою лідерів опозиції?
– З Парубієм ми постійно на зв’язку. В той час із трійки опозиціонерів з нами спілкується лише Віталій Кличко.

– Чи є нині представники «Правого сектора» серед арештованих?

– Серед наших членів був затриманий один чоловік, якому на сьогодні змінено міру запобіжного заходу – з утримання під вартою на домашній арешт. Але, водночас, ми не ділимо затриманих на своїх і чужих. Усіх, хто встав проти цієї окупаційної влади і кого охоронці цієї влади кинули за грати, ми домагаємося звільнити.

– Наскільки активними учасниками протестних дій виступають члени «Правого сектора» з Тернопільщини?

– Досвідчених хлопців, яких можна було б використовувати у командирських ролях, нам, звичайно, не вистачає. Тому кожен член «Тризуба» з Тернопільщини –на вагу золота, адже вони з досвідом та добре вишколені. У приклад потрібно взяти, зокрема, лідера тернопільського «Тризуба» Василя Лабайчука.

– Останнє недільне віче в Києві якось підняло моральний дух учасникам Майдану та вашим хлопцям?

– Людей на вічі було дуже багато. Але з тижня в тиждень відбувається одне й те ж. Люди півгодини масово стягуються на Майдан, далі слухають, що їм говорять, і так само за півгодини розходяться. Люди приходять або в очікуванні щось почути, або все-таки нарешті щось робити. Але, як завжди, їм розповідають казочки, і більшість розчаровано покидають Майдан, на якому залишаються найвідданіші активісти.  Мої ж хлопці не відвідують цього віча, ми не слухаємо, що там говорять, бо наперед знаємо, що там скажуть…

Віталій Попович ("Номер один")

На фото – Андрій Тарасенко (фото взято зі сторінки Тарасенка у "Фейсбуці").

Колонки журналістів


Віталій Попович
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп