Тернополянин Антон Рекуш – про те, що на Майдані залишилося «поза кадром»

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Тернополянин Антон Рекуш, який на Майдані був з перших днів, розповів читачам «Номер один» про те, якою ціною здобувалася перемога, хто нею скористався та як майданівці контролюватимуть владу.

 

– Майдан виконав свою головну задачу – режим Януковича повалено, але майданівці не розходяться. Що вони цим хочуть показати?

– Так, ми боролися, щоб скинути «золотий» унітаз, але мова йшла не тільки про президента. Загалом люди прагнули побороти корумповану систему, яка була в нашій державі. І коли здавалося, ось вона, перемога, майданівці побачили, що це далеко не так. Люди боролися за інші цілі. Насамперед, щоб осіб, які входять у той же Кабмін, хтось вибирав, щоб по кожній кандидатурі була дискусія. А не так, що ведучий на вічі зачитав список міністрів, і ніхто не брав до уваги, що майданівці деякі кандидатури засвистували. Разом з тим, люди не даремно пролили кров. Такого не буде, що до них не прислухатимуться. Ми дуже багато втратили і не хочемо повторити помилок 2005 року. Дуже сподіваюся, що тепер українці зрозуміють, яка ціна їхнього голосу на виборах. І вони десять разів подумають перед тим, як обиратимуть собі владу. Зараз, звичайно, не до внутрішніх розбірок, але коли ситуація стабілізується, то, однозначно, вимагатимемо звіту перед народом щойно обраної влади.

– Наскільки важко, насамперед психологічно, даються наслідки тих кривавих подій у центрі Києва?

–  Активістам Майдану сняться війни, постріли, вони у сні плачуть та кричать. Для них цей жах ще не закінчився. Нещодавно один з моїх побратимів під час дискусії пішов ножем на свого товариша, з яким довгий час стояв на барикаді. Лише в лікарні  його заспокоїли. І таких фактів, думаю, чимало по цілій країні. Багатьом важко усвідомити, що боротьба на Майдані закінчилася, але перемоги і реальних змін у державі поки немає. І це пережити морально та психологічно дуже важко.

– Антоне, сьогодні з’являється дуже багато майданівців. Проходячи Тернополем, чуєш, що ледь не кожен там був. Хоча, насправді, це далеко не так. Розкажи, де ти боронив Україну?

– Зрозуміло, після Майдану і тих революційних подій виявиться, що на барикадах було не 150-170 чоловік, а кілька тисяч, з яких можна сформувати цілу армію. Насправді ж, цього і близько не було. Разом із побратимами фактично з перших днів боронив першу барикаду на вулиці Грушевського. Дивився в очі міліції за  кілька десятків метрів. Ніхто з нас не знав, повернемося додому живими чи ні. Стояв, палив шини… А що ще могли робити люди без зброї? З палицями виступати проти «Беркута», який стоїть з автоматами Калашникова, було б самогубством.

Зі своїми хлопцями, а вони були з різних куточків України, в тому числі – двоє з Тернополя і Теребовлі, не вступав у жодні сектори, сотні, загони, хоча такі пропозиції були. На сьогодні всіх тих, хто стояв на передовій, намагаємось ідентифікувати, об’єднати, бо вони заслуговують пошани у себе вдома або на якомусь іншому рівні. Для мене вони герої! Зі своєї сторони, захисники Грушевського запропонували новій владі вшанувати Героїв майдану, зарахувавши їх резервістами до Збройних сил України або до Державної служби охорони.

Колонки журналістів


Віталій Попович
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп