Цивільний захист населення на Тернопільщині просто відсутній!

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Тернополянам не варто сподіватися на бомбосховища

Наша держава протягом усіх років незалежності України економила на цивільному захисті. Дійшло до того, що в районах навіть немає людей, які б цими питаннями займалися. Відповідно мешканці Тернопільщини у разі надзвичайних ситуацій (сподіваючись, що до цього не дійде, стукаємо по дереву), пов'язаних з військовими діями на нашій території, залишилися один на один у питаннях власного захисту. І це не перебільшення. У сьогоднішніх реаліях чекати захисту немає від кого. Але, тим не менше, щоб не створювати паніки, населення має знати хоча б про той мінімум, яким держава його забезпечила…

 

Цивільний захист відчуває кадровий голод

На випадок оголошення надзвичайного чи військового стану в Україні населення про це дізнається за допомогою сирен оповіщення. У Тернопільській області є 52 таких сирени, з них – 30 у м. Тернополі.

– Сигнал сирени означає – «Увага всім!». Почувши даний сигнал, мешканець повинен слухати засоби масової інформації – проводове радіо (так званий «колгоспник») та державне телебачення (в нашому випадку – ТТБ), – пояснює начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ТОДА Василь Майка. – Диктор, відповідно до урядового рішення, повідомляє про подальші кроки.

На цьому етапі й починаються перші проблеми, адже впродовж 22 років української незалежності знищувалась мережа проводового радіомовлення, яка вважається стратегічною, бо під час військових дій використовується для термінових повідомлень населення.

– Проводовим радіомовленням охоплено всього 35% області. До 338 сільських рад воно підведене, а 705 населених пунктів залишилися без радіомовлення. Воно загублене на державному рівні. Якщо взяти 1997 рік, то радіомовленням було охоплено 70% населення. Нині ж мешканці сіл масово відмовляються від радіоточок, бо не хочуть платити абонплату в розмірі 12 грн. у місяць. На сьогодні у нас за статистикою залишилося всього 13 радіоточок на 100 мешканців області. Хоча цей показник один з кращих по країні, але, тим не менше, він низький, – зазначив Василь Зіновійович.

Більше того, Тернопільщина має великі борги по системі оповіщення. На сьогодні управління з питань надзвичайних ситуацій ТОДА боргує «Укртелекому» за надані послуги майже 1 млн. грн., і лише на доброзичливих умовах приватник продовжує надавати послуги з оповіщення.

За словами пана Майки, в 2012 році було прийнято закон України «Про державну програму цивільного захисту», згідно з якою мала бути проведена модернізація системи оповіщення. За цією програмою передбачалося виділення 22 млн. грн. з обласного бюджету, плюс фінансування обіцяла держава. Водночас ні в попередні роки, ні сьогодні коштів на цивільний захист не виділялося.

Колонки журналістів


Віталій Попович
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп