У Тернополі йде «війна» за спорткомплекс

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Стадіон «Текстильник» – місце протистояння між забудовником та громадою

У неділю, 26 квітня, на території колишнього спорткомплексу «Текстильник», розташованого за гуртожитками «Текстерно” (просп. Злуки), відбулося народне віче. Його учасники виступили проти масштабного будівництва на місці спортивного комплексу. Вдатися до такого кроку людей зсусило небажання будівельника йти на жодні компроміси.

Громада готова до останнього відстоювати стадіон

Забудовник минулого тижня на світанку привіз техніку та при допомозі «тітушок» почав рити черговий котлован під майбутню будову. Люди, ставши живим щитом, зупинили роботу, але бояться її відновлення.

– З забудовником при допомозі міської влади ми вели непрості перемовини, намагалися віднайти спільні точки дотику, – відзначив керівник ініціативної групи по відстоюванню спортивного об’єкта Андрій Ткаченко. – Однак те, що сталося кілька днів тому, стало точкою неповернення. Ми оголосили безстрокову акцію протесту, організували цілодобове чергування у наметовому містечку та усіма методами добиватимемося, щоб будівельні роботи більше не відновлювалися, а стадіон залишився місту Тернополю і нашим дітям.

На віче прийшло чимало активістів, які у своїх виступах говорили, як не допустити знищення спортивного комплексу.

– Є облікові картки (технічні паспорти на об’єкти, які належать до комунального майна міста) з мокрими печатками, датовані 2002 роком, на комплекс спортивних споруд стадіону «Текстильник», у який входить футбольне поле, баскетбольний майданчик, поле для міні-футболу, бігова доріжка, трибуни. Наявність цих документів говорить про те, що забудовувати спортивні майданчики заборонено. Натомість керівництво будівельної фірми «Матла» демонструє спробу забудувати територію на власний розсуд, всупереч закону України про містобудування і Земельному кодексу, – сказав голова ГО «Майдан Тернопіль» Богдан Брич.

Одна з мешканок даного мікрорайону закликала усіх не бути байдужими.

– На боротьбу з забудовниками прошу долучатися доросле населення, адже нині непоодинокі випадки, коли діти та жінки стають на заваді «тітушкам». Якщо ми не будемо активно відстоювати своєї позиції, то лише один Бог знає, що може статися на нашому місці відпочинку і наших дітей, – зазначила мешканка проспекту Злуки Ольга Гриб.

Спортивний об’єкт має бути збережений, адже він є унікальним не лише в цьому мікрорайоні, а й в усьому місті.

– Минулого роки ми на цьому стадіоні провели спартакіаду. Ви тільки би бачили, скільки тут було дітей та молоді! Вже сутеніло, а вони просили не припиняти конкурсів, так їм було цікаво. Тому хто, як не ми, має зберегти стадіон, щоб потім його відбудувати, адже влада цього не зробить. Ми повинні бути як одне ціле, на подібні віча мають приходити не сотні, а тисячі людей. І якщо Бог дозволить, то в червні організуємо другу дворову спартакіаду з конкурсом патріотичної української пісні, – зазначив головний інженер тамтешнього ЖЕКу Володимир Байгер.

Колонки журналістів


Віталій Попович
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп