До нас повертаються буремні 90-ті

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Хто жив у буремні 90-ті, той пам’ятає, як бізнесові суперечки вирішували силою, як місто було поділене на сфери впливу бандитських угруповань, як збройні перестрілки і підірвані машини були звичним явищем і в зведеннях міліції значилися ледь не кожен день, а людська смерть не була вже чимось особливим. Схоже, ті часи через двадцять років знову повертаються на Тернопільщину.

 

Здавалося, революція Гідності мала б змінити свідомість українців, котрі так хочуть жити по-європейськи. Однією з головних європейських цінностей є його величність закон. На жаль, у нас цього немає. Практично будь-яке дрібне питання і далі вирішується по дзвінку та знайомству. А у серйозний спір залучають колишніх бандитів, які у наш час майже всі стали добропорядними бізнесменами, хоча своєї колишньої суті не змінили. Дивно бачити, як старші, посивілі з роками чоловіки на крутих автівках, у лакованих мештах та в костюмах від Вороніна і вище «набивають стрілки». Більше того, навіть місцева влада, не маючи твердої віри у правоохоронців, підігрує цим людям. Вони, звичайно, особисто кулаками вже не розмахують, для цього є «пригодовані» хлопці, яких колись називали «вишибалами», а нині – «тітушками». Прикро за останніх, багато з яких навіть мають націоналістичні погляди, але, на жаль, потрапили під нездоровий вплив так званих лідерів громадської думки. Прикриваючись хлопцями міцної тілобудови та ще й під відомими прапорами, можна тиснути на бізнес, і той, щоб отримати лояльність, змушений платити. Непоодинокими є випадки залучення «тітушок» для вирішення земельних та будівельних спорів «великих» світу цього.

А ще є в нас і новітні правителі, які, очевидно, мріють про славу своїх попередників. Більшість із них ще вчора сиділи у владних кабінетах та набивали кишені за допомогою корупційних схем, а нині, вийшовши сухими з води, офіційно беруть собі на службу людей, оформляють на них зброю і під виглядом охоронних структур розширюють далеко не завжди законними методами вплив на різні сфери господарки краю.

До числа новітніх господарів можна віднести і діючих високопосадовців, які під брендами популярних партій потрапили у владу і, маючи фактично під собою правоохоронні структури, уподібнилися колишньому режиму та роблять усе те, проти чого боролися українці під час революції Гідності та гинули герої Небесної сотні. І їм немає діла, що в коридорах державної влади та місцевого самоврядування ще залишилися наліпки «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів!» Це для тих горе-політиків та можновладців не завада продовжувати «чорні» справи своїх попередників та помалу перетворюватись у «тіньових» лідерів організованих злочинних угруповань. Саме вони, і сьогодні нікого цим не здивуєш, як по дзвінку зверху, «нагинають» правоохоронні та контролюючі органи, щоб ті закрили очі на кричущі порушення закону. У нашому суспільстві знову верх беруть гроші, але прикро, що в багатьох випадках це брудні гроші, за які колись потрібно буде відповідати.

На щастя, у Тернополі до перестрілок справа не доходить, і дав би Бог, щоб цього не відбулося. Однак такого сценарію не варто відкидати, адже зважаючи, що Україна перебуває у стані неоголошеної війни, сьогодні в Тернополі та на околицях багато зброї, яка має здатність вистрелити….

Віталій Попович, головний редактор

Колонки журналістів


Віталій Попович
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп