Чиновники Тернопільської ОДА вразили своєю бідністю!

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Голова Тернопільської ОДА та три його заступники в 2015 році заробили трішки більше, як півмільйона гривень (у середньому по 130 тис. грн. кожен). Що цікаво, один з них, причому не губернатор, отримав доходу майже так само, як сумарно голова і два інших його колеги-заступники. А ще лише в одного з чиновників є власна квартира та житловий будинок, жоден не має дачі та гаража, один має у власності автотранспорт, банківський вклад та цінні папери. Отож на що живуть та до чого доробилися високопосадовці ТОДА…

 

Барна – дві автівки, земля та банківський вклад

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна у минулому році отримав дохід на суму 111 429 грн., причому заробітна плата склала 106 983 грн.

Зауважимо, що Степан Степанович обійняв посаду лише з 2 квітня 2015 року, а до цього був народним депутатом. Відповідно перших три місяці минулого року в нього була нардепівська зарплата, решта часу – губернаторська. За словами пана Степана, як народний депутат, він отримував заробітну плату близько 7-8 тис. грн. на місяць, у голови ТОДА вона більша – близько 9 тис. грн., причому певна частина виплачується як надбавка за ранг, інтенсивність тощо.

– Я б не сказав, що отримав у 2015 році великий дохід, зважаючи, що постійно допомагаю різного роду громадським та церковним організаціям, а також простим громадянам. До прикладу, в голови ТОДА є Фонд матеріальної допомоги в розмірі 150 тис. грн. Він розписаний уже до червня місяця, відповідно доводиться допомагати людям з отриманої заробітної плати. Мінімум 20 тис. грн. власних заощаджень виділяв на благодійність. Так понад 10 тис. грн. передано для підтримки церковних громад Малої Іловиці Шумського району та Лемківської церкви в Тернополі. Чимало допомагаю бійцям АТО. По мірі можливості виділяю кошти (в основному на покриття транспортних витрат) для місцевої регбістської команди, за яку свого часу виступав, – розповів Степан Барна.

Зауважимо, що, окрім заробітної плати, яка склала 106 983 грн., у минулому році очільник області отримав дохід з інших статей. Зокрема, він єдиний з високопосадовців, який має банківський вклад. Як розповів Степан Степанович, це дві тисячі доларів, які він зберігає кілька років в одному з банків. Саме з цієї суми у 2015 році губернатор отримав 4279 грн. у вигляді процентів. Зауважимо, що губернатор – єдиний з високопосадовців ТОДА, якому була виплачена… матеріальна допомога. Вона склала 167 грн.

Барна також єдиний, в кого у власності є транспортні засоби. Це «Део Ланос» (2004 р.в.), «Шкода СуперБ» (2007 р.в.). Власним транспортом по службі пан Степан не користується. Як голові ТОДА, йому належить службовий джип «Тойота Ленд Крузер», однак його технічний стан не витримує критики, тому він пересувається автомобілем «Тойота Кемрі», який йому в безкоштовну оренду передала фірма, де він свого часу працював.

Що ж до житлової нерухомості, з 2004 року Степан Барна з дружиною мешкав на вулиці Злуки у квартирі своєї матері. А в 2013 році перебрався у помешкання на «Алясці» (вул. Вишнівецького). Квартира площею 91,9 кв. м оформлена на дружину очільника краю Тетяну. Натомість Степан Степанович у рідній Нагірянці має у власності земельну ділянку площею 1,17 га, яку, за словами губернатора, обробляє родина.

Крисак – великий земельний наділ та цінні папери

Перший заступник голови ТОДА Іван Крисак – єдиний із владної команди, який весь календарний 2015 рік пропрацював в обласній адміністрації. Що цікаво, річний дохід у розмірі 141 591 грн. і річна зарплата 133 262 грн. у першого зама виявились більшими, ніж у його боса Степана Барни.

Зауважимо, окрім заробітної плати, Іван Богданович отримав дохід 8 134 грн., здаючи в оренду майно. Серед останнього в його декларації за 2015 році значиться лише земельна ділянка площею 5,79 га в селі Ангелівка Тернопільського району. Тому, очевидно, він в оренду здавав саме її. Отримана сума у розрахунку за гектар 1405 грн. як для Тернопільського району доволі хороша. Між тим, пан Крисак – єдиний із високопосадовців обласної адміністрації, який минулоріч отримував… подарунки. Їх вартість склала аж 195 гривень.

Донедавна Іван Крисак в Ангелівці очолював невелике фермерське господарство. Нині він як державний чиновник ним не керує (хоча можна не сумніватися, добре знає, коли сходить морква та яка температура в овочесховищі), але як співвласник має у ньому частку, яка вимірюється 1 152 737 грн. у цінних паперах.

Мешкає Іван Крисак у Тернополі на масиві «Канада» у стандартній трикімнатній «панельці» площею 62,4 кв. м. Причому житлова нерухомість записана не на високопосадовця, а на одного з членів його родини. Немає у власності Івана Богдановича й автомобіля, хоча, якщо вірити декларації, в сім’ї Крисаків є автомобіль «Део Матіз» (2008 р.в.). А між тим, високопосадовця часто можна побачити за кермом старенького «Мерседеса», який свого часу був пригнаний з Німеччини і якому зараз не менше 10 років. На кого він оформлений, залишимо поки що питання без відповіді…

Вонс заробив найменше

Заступник голови – керівник апарату ТОДА Ігор Вонс за минулий рік заробив найменше з усіх своїх колег – усього 21 695,78 грн. (1775 грн. на місяць). Чому така незначна сума подана в декларації? З таким запитанням журналісти «Номер один» звернулися особисто до Ігоря Васильовича, який до переходу на чиновницьку роботу тривалий час займався підприємницькою діяльністю.

– Подана в декларації сума – це заробітна плата за перших три місяці 2015 року. В квітні я звільнився з попередньої роботи. Чому? По-перше, отримав запрошення від Степана Барни попрацювати в ТОДА, і вже 8 квітня мав обійняти посаду заступника голови (призначення пана Ігоря затягнулося аж до лютого 2016 року – авт.). По-друге, готувався на вибори міського голови Тернополя. Очоливши громадську організацію «Центр антикорупції» та активно займаючись виборчою кампанією, фізично не міг деінде працювати. Навіть у документах, які подавав на тервиборчком, зазначав, що я тимчасово непрацюючий, – розповів Ігор Вонс.

На що ж жив практично весь рік пан Вонс?

– Не складно відшукати мою декларацію за 2014 рік. Думаю, такої декларації в Тернополі, напевно, не подав ніхто. У ній вказано мій заробіток у розмірі 4,5 млн. грн., з яких сплатив у бюджет близько 300 тисяч податків, – зазначив Ігор Васильович.

Мешкає Ігор Вонс із сім’єю у власній квартирі котеджного типу (287,3 кв. м) на масиві «Канада» у районі Співочого поля. У селі Залужжя Збаразького району є в пана Ігоря ще й житловий будинок площею 109,25 кв. м та земельна ділянка (0,31 га), які свого часу успадкував від бабусі.

Натомість немає у власності Ігоря Вонса «залізного коня».

– Машини не маю, бо постійно використовував службову автівку. В ТОДА мені не дають службового транспорту, кажуть, що немає. Тому я як фізична особа орендую авто у приватної фірми. Але їжджу ним не по службі, а тільки на роботу і з роботи, – зізнається пан Ігор.

Юрик – з найбільшим доходом

Гуманітарний заступник голови ТОДА Юрій Юрик, котрий свою посаду обійняв лише 3 березня 2016-го, в минулому році отримав дохід на суму 243 820,86 грн. Тобто майже так само, як сумарно голова і два інших його колеги-заступники. При цьому, згідно з декларацією, вся сума – це заробітна плата. У коментарі «Номер один» високопосадовець пояснив, звідкіля взялася така сума.

– В основному це соціальні виплати (нагадаємо, Юрій Зеновійович у 2014 році потрапив у жахливу аварію і довгий час проходив реабілітацію – авт.) плюс 30 відсотків заробітної плати у ТОВ «Протекшн-груп». Оскільки в декларації просто не було графи соцдопомога, тому вся сума була вписана в графу «заробітна плата», – зазначив Юрій Юрик.

Юрій Зеновійович – єдиний серед високопосадовців ТОДА, в якого немає власної земельної ділянки. Не має він і автівки, по роботі використовує службову «Шкоду Октавію» (2004 р.в.). Мешкає пан Юрик у Тернополі на масиві «Дружба». Квартира на вулиці Карпенка (площа 94 кв. м), яку його родина придбала у 2009 році, перебуває у спільному користуванні.

Віталій Попович

P.S.: Чи живуть тернопільські високопосадовці на задекларовані доходи? За скромними підрахунками «Номер один», будь-яка тернопільська статусна людина витрачає на себе та сім’ю у кількості 4 чоловік не менше 20 тисяч гривень на місяць. Чи співмірні витрати з заробітками, які показані у деклараціях тернопільських чиновників, питання риторичне?..

Колонки журналістів


Віталій Попович
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп