Що робила техніка МНС на незаконному кар’єрі у Скоморохах?

Рейтинг користувача:  / 1
ГіршийКращий 

Більше двох тижнів громаді сіл Скоморохи, Соколів та Возилів, що у Бучацькому районі, знадобилося, щоб вижити важку техніку, яка незаконно видобувала каміння в одному із кар’єрів району. Розкриття кар’єру не викликало б у місцевого населення жодних підозр, якби він не знаходився на території національного парку «Дністровський каньйон», а отже, здійснювати на даній території подібну діяльність заборонено. Ще більшого резонансу цій події додає той факт, що на місці незаконного видобутку працювала техніка управління МНС в Тернопільській області. Коли ж ситуація набула розголосу, спецтранспорт спробували повернути на місце дислокації, однак по дорозі додому він двічі з’їхав у кювет. Хто зазіхнув на надра природоохоронної зони і як до цього причетна техніка МНС, з’ясовувала «Номер один».

БАТ двічі побував у кюветі

Події, що трапились близько місяця тому у селі Скоморохи, обурили та сколихнули мешканців одразу трьох населених пунктів. Як тільки поблизу несанкціонованого кар’єру з’явилась важка техніка, люди одразу запідозрили недобре. Знаючи, якими багатствами володіє їхній край, тамтешня громада зрозуміла, що гусеничний транспорт приїхав сюди за декоративним камінням. За кілька днів техніка розкрила один із кар’єрів, а отже, побоювання людей справдилися. Одразу виникло логічне запитання: чому, хто дозволив? З кожним днем площа розкритої ділянки збільшувалась і врешті досягла розміру у півгектара. 5 червня громада трьох сіл, а саме: Скоморохи, Соколів та Возилів, звернулася до депутата Бучацької районної ради Василя Григоришина щодо з’ясування обставин видобутку каміння. Він разом з іншими колегами по сесійній залі одразу виїхав на місце події і ось яку картину застав: та території села Скоморохи розкритий кар’єр, на узбіччі одного із населених пунктів, які знаходяться поблизу, стоїть перехилений БАТ. Депутат припускає, що організатори незаконного видобутку, дізнавшись, що ними зацікавились контролюючі органи, спробували сховати техніку, але не встигли.

– Коли я приїхав на місце події, побачив на дорозі перекинутого БАТа. Думаю, що вночі його хотіли таємно забрати, – каже Василь Григоришин. – Очевидно, під час спроби погрузити його на платформу він перевернувся.

Як з’ясувалось, із транспортуванням важкої техніки пов’язана ціла епопея. За словами очевидців, БАТ при дорозі біля села Соколів простояв близько чотирьох днів. Загалом БАТ є своєрідною конструкцією, яка складається з двох частин. Одна з них власне шляхопрокладач, інша – платформа, яка його пересуває. Коли верхня частина «конструктора» виїхала з кар’єру, її намагалися погрузити на платформу. Під час цього БАТ злегка перехилився та з’їхав у кювет. Щоб витягти механізм, довелося залучати військову техніку, але під час рятівної операції обірвалися троси. Невдовзі хід БАТа вдалося відновити, так як тільки гусеничний механізм погрузили на платформу, він знову перекинувся. Цього разу пошкодження були значно серйознішими. Техніка лежала на узбіччі практично на даху, каже Василь Григоришин. Під час інциденту у район приїхали представники прокуратури, служби безпеки, комісія обласної ради – одним словом, усі «верхи» .

Колонки журналістів


Віталій Попович
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп