Чи стане урочище «Бичова» лемківським Пироговим?

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Обласна влада не задоволена, як використовується «Лемківське село», що в урочищі «Бичова» поблизу Монастириськів, де лише один раз на рік проводиться Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини».

 

– Я не задоволений роботою «Лемківського села» (комунальна установа «Музейний комплекс «Лемківське село» – авт.) Область не може утримувати 10 людей, а це майже ціле управління культури обласної адміністрації, лише для того, щоб провести два фестивальних дні і знову на рік забути про «Лемківське село» і його інфраструктуру. Питання заходів там має бути постійне, якщо не районного, то міжрайонного формату, якщо не сільського, то міжсільського. Базовий захід – фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини» у серпні й надалі має бути традиційним. Але я хочу бачити подібні фестивалі зимою, навесні, влітку і по обжинках, адже нам є що показати. Кожна подія – це ще одна можливість дізнатися про це унікальне місце на території Тернопільської області, – заявив голова ТОДА Степан Барна.

Доповнив губернатора начальник управління культури ТОДА Григорій Шергей.

– У Монастириськах вже давно є обласний музей лемківської культури, зі своїм  приміщенням, постійною експозицією у трьох залах, фондосховищем та 8,5 по штату одиниць працівників. Щодо «Лемківського села», яке знаходиться в лісі, то воно перебуває в процесі формування і становлення. До цього часу ми туди не могли вкладати гроші, бо не вирішувалось питання з лісовим господарством про відведення земельної ділянки. Думаю, до кінця року землю буде відведено, відповідно туди перейдуть два виставкові будинки, сцена, трансформаторна підстанція, водонапірна башта тощо. На сьогодні ті люди, які працюють у музеї лемківської культури, опікуються й «Лемківським селом», – каже Григорій Шергей.

Музей проводить різноманітні заходи, але Степан Барна хоче, щоб їх переносити в «Лемківське село» та освоювати тамтешню територію.

– Не знаю, як буде складатися доля цього проекту, але ідея, яка була сформована й розроблена науковцями, фольклористами та дослідниками ще за губернаторства Михайла Цимбалюка, досить хороша. Це може стати лемківським Пироговим (музей просто неба – авт.), з лемківськими мотивами, традиціями, архітектурою, – зауважив Григорій Платонович.

Керівник культурним напрямком в обласній адміністрації також розповів, які заходи на виконання доручення губернатора заплановано провести цьогоріч у «Лемківському селі».

– Якщо дозволить погода, проведемо зимовий лемківський фольклорний захід. Одразу після Великодня плануємо невеликий фестиваль «Лемківська писанка» з майстер-класами. Далі хочемо зробити пленер художників або різьбярів по дереву. А з липня по жовтень там буде концертний майданчик для різних художніх колективів з Монастириського і сусідніх районів, – зазначив пан Шергей.

Іван Білий

Культура


День Почаєва: панно із кришечок, виступ дошкільнят та феєрверк
У майстерні з ремонту взуття відкрито… читальню та криївку
Владислав Боднарчук із Більче-Золотого – золотий голос України
На Тернопільщині хочуть створити археологічний музей за 25 мільйонів
Чи потрібен пам’ятник Пушкіну Тернополю?
Театральний майдан «залили» реактивами
Герої не вмирають: історія і сучасність
Король гумору живе в Теребовлі!
Вуличне мистецтво – візитна картка Бучача
В Тернопільській області ще є 156 монументів комуністичної епохи?
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп