Чому не заборонили Компартію?

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

 


Чому в Україні ще досі не розібралися, забороняти Комуністичну партію, чи ні, розповів начальник головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов. За його словами, судді, що розглядали справу, всупереч законодавству відмовилися від виконання своїх обов’язків. Це показовий випадок, який свідчить про недієвість української судової системи, вважають у Мін’юсті.

 

Ще на початку липня 2014 року Міністерство юстиції та Укрдержреєстр звернулися з позовом про заборону діяльності КПУ в нашій державі. Причинами цього назвали пропаганду війни, розпалювання міжетнічної ворожнечі, порушення суверенітету і територіальної цілісності України, систематичні заклики до створення воєнізованих формувань та інші «грішки» червоних партійців. Справу розглядав Окружний адміністративний суд міста Києва. Однак 18 лютого під час чергового засідання, відбулася несподіванка. Суддя оголосив про самовідвід, а також самовідвід усіх суддів Окружного адмінсуду. А справу передали до іншого адміністративного суду.

– Відповідно до чинного законодавства суддя має право оголосити про самовідвід тільки до початку розгляду справи по суті. Законодавство не передбачає і колективних заяв про самовідвід суддів, які не є учасниками процесу, – коментує Едуард Кольцов. – Те, що весь склад суду всупереч Конституції і законам відмовився від виконання своїх обов’язків, дає фактичні підстави вважати, що служителі Феміди порушили присягу. Це свідчить, що суд весь час підігравав КПУ.

Цей випадок демонструє, наскільки недієздатною є судова система у нашій країні. Міністерство юстиції  через такий інцидент звернулося у Вищу кваліфікаційну комісію суддів України щодо перевірки самовідвідників і можливого звільнення їх із посад.

Що ж до долі КПУ, Міністерство клопочеться про те, щоб справу в новому суді було розглянуто у чіткі терміни, які передбачає закон.

Заборона КПУ може відбутися тільки на рівні рішення суду – тоді автоматично будуть поза законом і осередки Компартії. Рішення обласної ради не може повністю ліквідувати КПУ на території Тернопільщини. Тож на даний момент КПУ має право не тільки існувати, а й балотуватися на виборах.

Дістатися на горіхи може і славнозвісному Печерському суду.

– Міністр юстиції вніс пропозицію реорганізувати цей суд і набрати туди на конкурсній основі нових суддів. Нині дуже багато позитивних процесів, які хочуть проводити керівники держави, гальмуються на стадії суддів. У даній ситуації я вважаю, що це неприпустимо. Разом потрібно рухатися до кращого, а не вставляти палки в позитивні зміни, що відбуваються у суспільстві, - каже Едуард Кольцов.

Олена Бойчук ("Номер один")

Новини політики


Надал і генплан, або Чого чекати від сесії міськради
Політологи назвали топ-20 українських політиків – ньюсмейкерів червня
Депутат міськради - про новий курс для забудовників та генплан Тернополя
Екс-нардеп стане головним «КРУшником» області!?
Губернатор і голови РДА не збираються складати депутатські мандати!
Михайло Цимбалюк: "Депутати бояться поцілити в себе запущеним бумерангом!"
У тернопільського губернатора з'явився четвертий заступник
Від мільйонерів – до безхатченків! Як і за що живуть тернопільські нардепи?
Депутати приховують свої статки: багатії та злидні Тернопільської ради
Хто зірвав роботу комісії облради?
Василь Деревляний знову очолив тернопільську «Батьківщину»
Хто керуватиме землею в міськраді Тернополя?
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп

 

Цей проект здійснюється за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні