Депутат міськради - про новий курс для забудовників та генплан Тернополя

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Тернопіль має розбудовуватись, а не забудовуватись. Таку позицію відстоює депутат міськради по округу №29 Ігор Турський. Чоловік каже, що головною проблемою чи не кожного престижного міста в Україні є території. Тому, приймаючи генеральний план, депутати повинні тримати курс на розвиток, а не на ущільнення Файного…

 

Курс на мікрорайони

- Ігорю Володимировичу, на останньому сесійному засіданні міський голова дав доручення депутатам протягом місяця ознайомитись з генеральним планом Тернополя по своїх округах. Ви вже встигли це зробити, чи не було блокувань з боку чиновників ради щодо отримання тих чи інших документів?

- Так, на своєму окрузі вже повністю розібрався з генпланом. Проте є і розуміння того, що я депутат Тернопільської міськради, а не одного округу, тому відповідальність лежить на мені за кожну ділянку, за кожен квадратний метр у місті. Відповідно намагаюсь долучатися до вивчення усіх проблемних зон. Поки не впевнюся, що максимально вивчив цей документ, тиснути кнопку «за» не буду в жодному разі. Надіюсь, мої колеги-депутати дотримуються такої ж позиції. Звісно, генплан потрібно приймати, адже це свого роду стратегічний курс розвитку Тернополя на п’ять років. Та, разом з тим, не слід забувати про виваженість та відповідальність перед громадою, яка хоче бачити своє місто просторим, із зеленими зонами, парками, а не тотальними багатоповерховими «коробками».

- От, власне, про забудову. В Тернополі чи не щотижня виникають нові скандали. На місці скверів виростають багатоповерхівки. Як, на вашу думку, з цим боротися?

- Насправді, це проблема не лише Тернополя, а всіх сучасних міст в Україні. Проблема територій. Я переконаний, що міста повинні розвиватися за рахунок розширення площ, а не ущільнення забудовами. Повинні виростати нові мікрорайони, а не знищуватись зелені зони в уже існуючих. Погодьтесь, Тернопіль - дуже гарне місто. Тому не дивно, що багато людей хочуть тут жити. Однак не ціною парків та скверів. От зараз, до прикладу, планують зводити будинок у парку Національного відродження, поруч літака. Особисто я категорично проти цього і за узаконення там будівництва голосувати не буду. Хочу також ще акцентувати увагу забудовників на заборону зведення багатоповерхівок у так званому "приватному секторі". Чомусь останнім часом почастішала практика купівлі домоволодіння і зведення поміж приватних будинків "висотки". Такі речі, як на мене, теж не припустимі. Люди, навпаки, тікали від багатоповерхових «коробок», а тут вони їх «знайшли» знову. Ця каденція міськради бачить курс розвитку Тернополя дещо іншим від того, до якого вони звикли.

«Ресторанний» Тернопіль

- Зрозуміло, що ціна житла в центрі значно вища, ніж, приміром, на окраїні. Як зробити нові мікрорайони привабливими для будівництва?

- У першу чергу мікрорайони не мають формуватись виключно на житловій забудові. Там мають виростати нові садочки, школи, об'єкти інфраструктури. Не може бути так, щоб бізнес позводив будинки, заробив гроші, а потім міська рада шукала, де притулити там діточок, в яку школу відправити, на який гурток водити. Тому потрібно системно і виважено підходити до розбудови нових мікрорайонів. Так, вони будуть віддалені від центру, як ви кажете, але при цьому повинні мати повноцінний «пакет» інфраструктурних об’єктів, які б повністю задовольняли потреби тернополян.

- Ви сказали, що мали нагоду ознайомитись із генпланом. Що найбільше не подобається в цій стратегії на п’ять років?

- На жаль, стратегічний план не передбачає розвитку промисловості. У нас немає жодних нових зон, які б призначались під будівництво заводів, нових підприємств, а це в майбутньому могли би бути робочі місця. Тому дуже прикро, що на сьогоднішній день наше місто - це виключно ресторани, магазини та будівельний бізнес…

Каденція без «схем»

- Повернемось до скандальних забудов. На вашу думку, що робити з тими спорудами, які вже побудовані, проте не зовсім, скажемо, порядним шляхом?

- На жаль, ми не можемо виправити всіх помилок, які скоїли задовго до нас. Повірте, серед тих скандальних забудов, як ви їх назвали, є ділянки, які виділяли під будівництво  десятки років тому, хоча у генплані вони були і парками, і скверами… Було б безглуздо зараз займатись популізмом та ініціювати знесення таких будов. Одна річ, якщо це магазин, зовсім інша – якщо це житловий будинок, в якому роками проживають десятки сімей. Особисто я не зміг би пояснити, чому хочу позбавити їх житла, навіть оперуючи генпланом. Тому зараз ми, депутати міськради, можемо не допустити в майбутньому таких «схем», щоб ні наступне покоління ради, ні самі тернополяни не мали підстав нам у цьому дорікнути.

- Громадські організації Тернополя нещодавно проводили акцію під стінами міськради з вимогою до чиновників не ховати генплан від городян та перенести його розгляд у максимально публічну площину. А чи долучаються місцеві ГО до розгляду генплану на округах спільно з депутатами?

– Вони молодці, що не стоять осторонь та долучаються до процесу розгляду генплану. Однак мені особисто хотілося б, щоб громадськість зуміла працювати на випередження, проаналізувати генплан, прийти до своїх депутатів і звернути увагу на  ті місця, де стратегічно неправильно будувати. Тоді ми могли б попередити проблему, а не «розплутувати» її наслідки. Через це закликаю небайдужих тернополян уже зараз звертатися до своїх депутатів на округах (і не тільки), сміливо заявляти про проблеми. Мені, як і, думаю, моїм колегам у раді, хочеться, щоб тернополяни пишалися тими, за кого віддали свій голос на виборах. Тому ще раз закликаю до спільної роботи, аби з часом кожному з нас було несоромно називати Тернопіль своїм Файним містом.

Тетяна Колеснік

Новини політики


Надал і генплан, або Чого чекати від сесії міськради
Політологи назвали топ-20 українських політиків – ньюсмейкерів червня
Депутат міськради - про новий курс для забудовників та генплан Тернополя
Екс-нардеп стане головним «КРУшником» області!?
Губернатор і голови РДА не збираються складати депутатські мандати!
Михайло Цимбалюк: "Депутати бояться поцілити в себе запущеним бумерангом!"
У тернопільського губернатора з'явився четвертий заступник
Від мільйонерів – до безхатченків! Як і за що живуть тернопільські нардепи?
Депутати приховують свої статки: багатії та злидні Тернопільської ради
Хто зірвав роботу комісії облради?
Василь Деревляний знову очолив тернопільську «Батьківщину»
Хто керуватиме землею в міськраді Тернополя?
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп

 

Цей проект здійснюється за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні