Новий депутат Тернопільської обласної ради має подвійне громадянство?!

Рейтинг користувача:  / 2
ГіршийКращий 

Після повернення з Чечні в Ялту представників футбольної команди, серед яких був й Іван Марущак, на фоні портрета Володимира Путіна привітав в. о. мера Ялти Сергій КарнаухПісля повернення з Чечні в Ялту представників футбольної команди, серед яких був й Іван Марущак, на фоні портрета Володимира Путіна привітав в. о. мера Ялти Сергій Карнаух

Якщо вірити даним ЦВК України та державним ЗМІ Російської Федерації, новообраний депутат Тернопільської облради від БПП «Солідарність» Іван Марущак має українське та російське громадянство. Центрвиборчком вказує, що чоловік є громадянином України. Водночас російські мас-медіа стверджують протилежне.

«Хочу подякувати керівництву Чеченської Республіки та уряду Криму»

Уже той факт, що Іван Марущак у своїх особистих даних, які він подав до тервиборчкому на місцеві вибори-2015, повідомив місце проживання – Сімферополь та місце роботи – спортивне агентство «Мір» із кримською пропискою (м. Сімферополь, Центральний район, вул. Фрунзе, 15/1), принаймні, мав би насторожити. Як громадянин України (за даними ЦВК), що нині живе і працює на Тернопільщині, може водночас офіційно керувати фірмою в Криму, коли півострів другий рік знаходиться в російській окупації? Саме це спонукало нас провести власне журналістське розслідування.

У першій половині 2014 року, коли український Крим захоплювали російські «зелені чоловічки», більшість населення півострова мовчазно спостерігала за цими подіями. А коли після так званого референдуму 16 березня Крим по факту став російським, кримчани змушені були стати громадянами РФ й отримати паспорт держави-загарбника. Людей, яких влада України кинула напризволяще, можна до певної міри зрозуміти, адже їм якось потрібно далі жити на рідній землі, а з українським паспортом в нових умовах це було практично неможливо.

Головний тренер "Жемчужини" Іван МарущакГоловний тренер "Жемчужини" Іван Марущак

Очевидно, так зробив і герой нашого розслідування, на той час головний тренер футбольної команди «Жемчужина» з Ялти Іван Марущак. Подібний висновок робимо з публікації державного підприємства Російське агентство міжнародної інформації «РИА Новости» від 1 серпня 2014 року: «Відсотків на вісімдесят команда вже укомплектована, – заявив генеральний директор кримського клубу «Жемчужина» В'ячеслав Бабей. – До старту першості встигнемо повністю закрити всі необхідні позиції. Серед гравців команди – як жителі Криму, так і інших регіонів Росії. Питаннями підбору гравців займається головний тренер Іван Марущак, який також має російський (!) паспорт» (див. скриншот публікації).

Гендиректор кримського клубу «Жемчужина» В'ячеслав Бабей розповів російським державним ЗМІ про те, що тренер команди Іван Марущак має російський (!) паспортГендиректор кримського клубу «Жемчужина» В'ячеслав Бабей розповів російським державним ЗМІ про те, що тренер команди Іван Марущак має російський (!) паспорт

Кажуть, футбол – поза політикою, але не в даному випадку. Фактично одразу після оприлюднення результатів кримського референдуму, 4 квітня 2014 року, в столиці Чеченської Республіки відбувся футбольний матч дружби між ялтинською «Жемчужиною» і грозненським «Тереком». На кордоні ялтинців з піснями і танцями зустрічала місцева влада на чолі з Міністром фізичної культури і спорту Чеченської республіки Хас-Магомедом Хизрієвим. В інтернеті збереглося відео, як футболісти на чолі з їх тренером Іваном Марущаком активно плескають у долоні, дякуючи гостинним чеченцям.

Ось що тоді розповів Іван Марущак прес-службі «Терека»: «По дорозі у Грозний проїхали на автобусі близько 1500 км, але нітрохи не втомилися. У нас моральний, душевний підйом, ця енергетика, яка є, – вище фізичної втоми. Ми дуже пишаємося і щасливі тому, що ідея матчу дружби реалізовується. Це вище, ніж футбол, вище, ніж гра. Це матч дружби між Кримом і Чеченською Республікою. Це матч дружби між красивим містом Грозним і сонячним, як кажуть, містом щастя – Ялтою. Хочу висловити подяку керівництву Чеченської Республіки, керівництву «Терека», міністерству спорту Чеченської Республіки, уряду Криму (!) за те, що ідея проведення матчу дружби була реалізована».

За ходом того поєдинку спостерігав сам Рамзан Кадиров. Після матчу глава Чеченської Республіки у себе в Instagram написав: «Любі друзі! Відбувся матч між футбольними командами «Терек-2» і «Жемчужина» (Ялта). Трибуни були переповнені. Це той випадок, коли ми вболівали, звичайно, за «Терек», але також підтримували і наших дорогих гостей! Ми говоримо: ласкаво просимо! Перемогли міцна дружба і футбол! Рахунок 2:2 – на користь «Терека» і «Жемчужини», Чечні і Ялти! Крим був, є і завжди буде російським!»

Після повернення в Ялту представників футбольної команди, серед яких був й Іван Марущак, на фоні портрета Володимира Путіна (див. фото) привітав в. о. мера Ялти Сергій Карнаух, сказавши: «Ми дуже пишаємося, що ви побували на цьому матчі, а наше улюблене місто прозвучало на всю країну – на всю Росію».

Відтоді пройде зовсім небагато часу, і чеченські найманці з’являться на Донбасі та будуть воювати на стороні бойовиків і сепаратистів. Натомість наш земляк Іван Марущак в окупованому Криму у матчі-відповіді приймав грозненську команду, а «Жемчужина» під його керівництвом встигла зіграти кілька матчів у чемпіонаті Росії. Але не довго музика грала. В ялтинській команді настали складні фінансові часи. Іван Петрович у пресі заявляв, що кожен наступний матч може бути останнім. А 4 жовтня 2014 року від імені вболівальників, футболістів й адміністрації ФК «Жемчужина» направив звернення до самого Президента РФ В. Путіна. У ньому, зокрема, є такі слова: «Наша громадянська позиція завжди залишалася чіткою і незмінною. Саме ялтинська «Жемчужина» стала першою кримською командою, яка зіграла цієї весни під прапором Російської Федерації. Поки багато спостерігали і думали, ми діяли: ще до проведення референдуму в Криму ми виступили з ініціативою про проведення матчу дружби між «Жемчужиною» і «Тереком». Однак президент Росії до цих сльозливих слів не дослухався і наприкінці жовтня 2014-го ялтинський клуб припинив своє існування.

Звернення адміністрації, вболівальників та футболістів ФК «Жемчужина» до самого Президента РФ В. ПутінаЗвернення адміністрації, вболівальників та футболістів ФК «Жемчужина» до самого Президента РФ В. Путіна

За чиї гроші будуватиметься спорткомплекс «Городок»?

У 2015 році, після того як Іван Марущак так і не зміг підняти ялтинський футбол Російської Федерації, він спокійнісінько повертається до материкової України. Нам так і не вдалося дізнатися, за які такі визначні заслуги перед нашою державою він опинився у Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та потрапив до списку кандидатів до Тернопільської обласної ради. А фішкою передвиборчої кампанії Івана Марущака стала ідея будівництва у його рідному селі Городок Заліщицького району спортивно-оздоровчого комплексу «Городок». Окрім того, новоспечений політик заявив нікому не відому футбольну команду «Агро» з пропискою у селі Синьків (рідне село опального мільярдера Дмитра Фірташа), зібрану на загал з російськомовних футболістів на аматорський кубок України. А за два дні до виборів чоловік організовує товариський матч збірної Заліщицького району з тернопільською «Нивою». І місцевий виборець під час голосування таки віддав свої голоси Івану Марущаку, який вже незабаром отримає бажаний депутатський мандат.

У коментарі «Номер один» ситуацію з подвійним громадянством Іван Марущак назвав нісенітницею.

– Яке в мене може бути подвійне громадянство? Вперше про це чую. Дійсно, коли я мешкав у Криму, мене змушували приймати, але не російське, а кримське громадянство. Саме через це я залишив там усе – дім, бізнес і повернувся в Україну, в рідний Заліщицький район. Інформація про подвійне громадянство – це, очевидно, провокація. Перевіряйте це, де завгодно. Це не може бути правдою навіть на нуль цілих одну мільярдну, адже подібних настроїв  у мене взагалі не було, – заявив нам Іван Марущак.

Водночас запитання залишається відкритим: чому футбольні колеги Івана Петровича у Криму говорять зовсім інше і звідкіля в них інформація, що Марущак має російський паспорт? Депутат нам так і не відповів на це.

Цією публікацією ми не намагаємося втрутитися в особисте життя пана Марущака і досліджувати сторінки його біографії. Хоча людина, котра вирішила стати депутатом, повинна бути «відкритою книгою» для свого виборця і громади, яку представлятиме в раді. Питання в іншому: якщо в Росії і дозволене подвійне громадянство, то в Україні воно заборонене статтею 4 Конституції. І якщо Іван Петрович і справді має паспорти двох різних країн, то це є порушенням основного (!) закону нашої держави. Тим більше, коли один із паспортів виданий країною, яка сьогодні воює проти нашого народу, в період загарбання нашої території… А чи для того, щоби стати депутатом, закон і мораль – другорядні?

Віталій Попович ("Номер один")

Спецтеми


У тернопільського аеропорту знову забрали 2,5 гектара землі
Міська рада обміняла приміщення на… вікна і дитячий майданчик
У центрі Тернополя незаконно зводять будинок – на чиїй стороні влада?
Конфлікт у кар’єрі Новосілки: на чиїй стороні правда?
Тернопільщина на надрах заробляє обмаль
На Тернопіллі «біле братство» і далі ошукує літніх і самотніх людей
У Бережанах директору КП віддали землю під приватний торговий об’єкт
Тернополянам накинули «газовий зашморг»
Чи живе тернопільська еліта на задекларовані доходи?
Майже хепі-енд: мешканці гуртожитку в Тернополі виграли «бій». Чекати на війну?
Чому влада Тернополя «не бачить» вуличну торгівлю кавою?
Транспортний комітет на Тернопільщині: мільйонів не обіцяли
Паркінг по-тернопільськи: 65 тисяч авто на 512 «дозволених» місць
Скандальна справа тернопільської родини дійшла до Президента
Родина Паньків може виявитись банкрутом!
Як обласна рада розбазарила дев’ятиповерховий гуртожиток музучилища
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп