Міська рада обміняла приміщення на… вікна і дитячий майданчик

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Облітає стеля і руйнуються стіни… Таку картину зараз можна побачити в Тернополі на вул. Лисенка,8, у приміщенні Управління соціальної політики міськради. Працівники там «живуть» за звичним режимом: видають субсидії, надають допомогу, опікуються самотніми і т.д. і все це під звук свердла, гримання молотка та перфоратора…

 

Взаємовигідний ремонт

У приміщенні, де, власне, знаходиться одне з найбільших управлінь міськради, зараз затіяли грандіозний ремонт. Іще два поверхи «зверху», до двох існуючих мають з’явитися тут у цьому році. Надбудова служитиме як житлова зона, тобто «під квартири». Таке сусідство є, за словами чиновників ради, взаємовигідним, адже натомість управління отримає ряд бонусів за те, що погодилось терпіти незручності.

– Співвласником цього приміщення є ТОВ «Центр громадського харчування”. Тобто частина приміщення знаходиться у власності міськради, а інша – у власності Центру, – розповідає начальнику соціальної політики Володимир Сулима.

За його словами, ще раніше міська рада Тернополя оголосила інвестиційний конкурс, згідно з проектом якого переможець зобов’язувався виконати певний перелік робіт у приміщеннях, що перебувають у власності управління, в замін же виконувати ті роботи, які ми зараз бачимо.

- Ця будівля була зведене досить  давно. Дах вже протікав. Насправді, назбиралось багато проблем, які потребували вирішення, - бідкається Сулима.

За його словами, врешті цей інвестиційний конкурс виграли їх сусіди по квадратних метрах, співвласники приміщення ТОВ «Центр Громадського харчування».

- Вони зобов’язалися, що добудують два поверхи за власні кошти. Тобто тут кошти з міського бюджету не виділяються взагалі. При цьому, вони згідно проекту що виграли, мають повністю утеплити фасад приміщення, замінити всі вікна на металопластикові, побудувати дитячу кімнату для відвідувачів, які приходять до управління з дітьми, - каже пан Сулима.

Начальник управління пояснює, що відділ субсидій у них знаходиться в приміщенні колишнього актового залу та поділений на кабінети, так би мовити, умовно.

- Ми там зробили десять кабінетів, облаштували перегородки з тирсоплити. Через це нам пожежники постійно давали приписи, що так не може бути, адже це небезпечно. Зараз же «Центр» взяв на себе зобов’язання облаштувати ці 10 кабінетів: вимурувати капітальні стіни, зробити ремонти, замінити підлогу, замінити електромережу, - розповідає В. Сулима.

Цікаво, що попри ремонт, працівники управління продовжують виконувати свої обов’язки. Тобто з одного боку триває активна фаза будівництва, з іншого людям видають, приміром, карту тернополянина. Люди бідкаються, що бояться ходити в управління, адже територія не огороджена, не дай Боже, і зверху полетять будівельні матеріали. Хто тоді буде відповідати за це? Несолодко в таких умовах жити і працівникам. Наші журналісти навіть отримали інформацію від одного з працівників управління про те, що в їх кабінеті, через будівництво просто впала люстра. Мовляв, це логічно, адже стіни постійно «дрижать». Володимир Сулима підтвердив, що дійсно люстра на днях впала, але не через будівництво, а «по старості»», адже їй, за словами начальника управління вже понад 20 років. І, вочевидь, крім того вона була погано закріплена.

- Там, де проводяться роботи, люди були відселені. «Центр громадського харчування» виділив приміщення, що перебувають на даний час у їх власності (на першому поверсі). Тобто працівникам нічого не загрожує, - каже п. Сулима.

До речі, будувати «центр» мав ще в 2014 році. Однак, чомусь, роботи «заморозили». Начальник управління пояснює це тим,що в них тоді ще не були тоді готові всі документи.

Субсидія під квартирами…

Наші журналісти погуляли по приміщення управління, де зараз триває капітальний ремонт. Дійсно, проект охопив не малі масштаби. На думку самого начальника управління, міська рада ніколи б не знайшла стільки грошей з бюджету, аби зробити те, що зараз робить «Центр».

- Це є інвестиційна угода. «Центр громадського харчування» є власником половини першого поверху і сусіднього складу. Відповідно за свої кошти ми зобов’язуємось замінити всі вікна, утеплити приміщення зробити фасад. Мало того, ми робимо перестінки, які до цього були в аварійному стані, пожежно-небезпечні. Міськрада не мала коштів, щоб це виправити, ми ж взяли на себе зобов’язання зробити згідно усіх норм та правил. Також ми маємо облаштувати дитячий майданчик. Тобто інвестицій там дуже багато. Тільки замінити всі вікна чого вартує. Це десь поза 100 штук, - каже директор ТОВ «Центр громадського харчування Василь Онищук.

Пан Василь розповів, що для людей, які там досі працюють небезпеки немає, адже будівництво максимально відмежоване від робочого процесу.

- Там зараз «накриються» нові два поверхи і триватимуть виключно легкі внутрішні роботи. Нема чого хвилюватись, все огороджено, техніка безпеки у нас на першому місці, - переконує Василь Онищук.

Враховуючи, що приміщення доволі старе, то логічно, що виникає питання про те, чи витримає фундамент ще плюс два поверхи. Пан Василь переконує, що вони б не почали будувати, якби установа не пройшла перевірку.

- Це все робиться, по-перше, з надлегких конструкцій. Приміром, перестінки ставляться з газоблоків. Все це прораховувалось. Як на мене, для держави - це дуже вигідно, бо ми багато плануємо зробити, - каже Онищук.

Директор «Центру» бідкається, що над своєю власність вони, мовляв, мають повне право будувати, але ще ж є власник міська рада. Тому змушені «піти» по інвестугоді, яка потягла за собою ряд зобов’язань.

- Буде ще другий етап робіт. Аналогічний проект, але уже в наступному році, бо нам буде (в плані безпеки) важко його зараз закінчити, - пояснює В. Онищук.

Сумнівний конкурс

Практика інвестиційних угод не є диковинкою в Тернополі. Очевидно, що міська рада, не вкладаючи ні копійки, має чимало плюсів від такого сусідства. Однак тут питання в іншому. Сам ТОВ «Центр громадського харчування» (співвласник) викликає більше запитань, ніж відповідей. Щоб зрозуміти ситуацію, наші журналісти вдалися в історію. Так ще у травні  1999 року було створено  Державно-комунальне виробничо-комерційний «Центр громадського харчування».  У 2004 році було укладено договір купівлі-продажу даного цілісного майнового комплексу. Проте ще під питанням, чи такий договір укладався взагалі, адже в рішеннях сесій за 2002-2004 роки відсутні відомості про продаж. У тому ж році було вилучено з користування Державно-комунального виробничо-комерційного центру громадського харчування (ід. код 01551966) земельну ділянку площею 0,0752 га за адресою вул. Лисенка,8, враховуючи письмову згоду землекористувача, та надано в оренду терміном на п’ять років товариству з обмеженою відповідальністю «Центр громадського харчування» (ід. код 01551966) цю ж земельну ділянку для обслуговування викупленої будівлі складу. Як підприємство з одним і тим самим кодом може мати різні назви (відомості про правонаступництво в реєстрі відсутні), не відомо? Далі ж - цікавіше…

7 травня 2009 року було прийнято рішення про реєстрацію права власності на нежитлову будівлю управління праці та соціальної політики за Тернопільською міською радою. У тому ж році це право власності зареєстрували. Оскільки договір оренди був укладений на п’ять років, то вже у лютому 2010-го ТОВ „Центр громадського харчування” було надано знову  в оренду (терміном уже на 10 років) земельну ділянку площею 0,0752 га, яка належить до земель житлової та громадської забудови, для  обслуговування будівлі складу.

У 2012 році сесією Тернопільської міської ради було надано дозвіл управлінню соціальної політики ТМР на розроблення проекту землеустрою щодо  відведення земельної ділянки площею до 0,16 га для обслуговування нежитлової будівлі там же, на Лисенка,8.

Через два роки в реєстрі прав власності за ТОВ  «Центр громадського  харчування»  було зареєстровано цілісний майновий комплекс  (вул. Лисенка, 8) згідно з договором купівлі-продажу, що мав місце ще в 2004 році. Та оскільки тривалий час відомості про цей об’єкт нерухомості в реєстр не вносились, є підозра, що такого договору немає взагалі.

У 2014 році було внесено зміни в рішення сесії і надано дозвіл управлінню соціальної політики Тернопільської міської ради, товариству з обмеженою відповідальністю «Центр громадського харчування» на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування площею до 0,16 га для обслуговування нежитлової будівлі цілісного майнового комплексу за адресою вул. Лисенка, 8. Цікаво, що в паперах «Центру» фігурує прізвище Мехмет Шахін – відомого тернопільського забудовника. Зокрема, в  2015 році пан Мехмет став бенефіціаром, при цьому він не є ні керівником, ні учасником ТОВ «Центр громадського  харчування».

За словами Василя Онищука, Шахін консультує  «Центр» із технічних питань будівництва, та, разом з тим, документального відношення (на наш подив) до ТОВ не має. Та можна припустити, що саме Мехмет відіграв значну роль у перемозі на інвестиційному конкурсі, адже у мера-«свободівця» цей «закордонний» гість - давній фаворит. Він не вперше «бере на себе» інвестиційні проект, деякі з них - відверто сумнівні (як от історія з Текстильною, 2). Не здивуємось, що, окрім «Центру», ніхто і не знав, що такий конкурс взагалі проводили. На жаль, начальник управління стратегічного розвитку Юрій Дейнека, який, за словами Володимира Сулими, опікувався конкурсом, не може пригадати, чи «більше, ніж один» учасник мірявся силами за інвестугоду...

Мабуть, після облаштування двох житлових поверхів виникне ще одне питання – парковка. Позаяк територія навколо приміщення так невелика, то  люди, які з часом придбають квартири, будуть мати чималі клопоти зі своїми чотириколісними. Та поки будівництво в розпалі, згадується цитата з одного відомого фільму: «Ти туди не йди, ти сюди іди, бо цегла на голову впаде, зовсім мертвим будеш…».

Тетяна Колеснік

Буквою закону

Відповідно до п. 3.21 ДБН (Державні будівельні норми) А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», реконструкція передбачає призупинення на час виконання робіт експлуатації об’єкта в цілому або його частини (за умови їх автономності). На фото чітко видно, що на об’єкті проводяться роботи з надбудови приміщень, тобто реконструкція.

Також відсутній відгороджений будівельний майданчик, оскільки продовжується експлуатація об’єкта, працівники наражаються на небезпеку. Тому, відповідно до п. 34 підпункту 3 Постанови Кабміну від 13 квітня 2011 р. № 466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт», дозвіл на будівництво може бути анульованим у зв’язку з порушенням містобудівного законодавства та будівельних норм.

На підставі цієї статті або звернення Держархбудінспекція повинна анулювати дозвіл або призупинити його до приведення робіт у відповідність до законодавства України та будівельних норм і правил.

Спецтеми


У тернопільського аеропорту знову забрали 2,5 гектара землі
Міська рада обміняла приміщення на… вікна і дитячий майданчик
У центрі Тернополя незаконно зводять будинок – на чиїй стороні влада?
Конфлікт у кар’єрі Новосілки: на чиїй стороні правда?
Тернопільщина на надрах заробляє обмаль
На Тернопіллі «біле братство» і далі ошукує літніх і самотніх людей
У Бережанах директору КП віддали землю під приватний торговий об’єкт
Тернополянам накинули «газовий зашморг»
Чи живе тернопільська еліта на задекларовані доходи?
Майже хепі-енд: мешканці гуртожитку в Тернополі виграли «бій». Чекати на війну?
Чому влада Тернополя «не бачить» вуличну торгівлю кавою?
Транспортний комітет на Тернопільщині: мільйонів не обіцяли
Паркінг по-тернопільськи: 65 тисяч авто на 512 «дозволених» місць
Скандальна справа тернопільської родини дійшла до Президента
Родина Паньків може виявитись банкрутом!
Як обласна рада розбазарила дев’ятиповерховий гуртожиток музучилища
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп