У тернопільського аеропорту знову забрали 2,5 гектара землі

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Керівництво області взялося за аеропорт. З якими намірами, покаже час. Тим не менше, під час останньої сесії облради депутати прийняли два доленосних рішення для цього досі збиткового та проблемного об’єкта. Одне з них стосується землі, інше – кадрове. Як ці рішення в майбутньому вплинуть на роботу аеропорту і чи вплинуть взагалі, з’ясовувала «Номер один».

 

Планують затвердити межі

Варто відзначити, що досі аеропорт не викликав в області нічого, крім головного болю. Мова йде про державні органи в цілому, а не окремих чиновників, які добряче нажилися на землі летовища. Розбазарювання земель аеропорту почалося ще з початку 2000-х років. Загалом станом на сьогодні його площа зменшилась майже на 10 га. ТОКП «Фірма «Тернопільавіаавтотранс» у 2004 році отримала державний акт на право постійного користування на 164,2900 га. Зараз ця ділянка зменшилась уже до 153,9987 га.

Активніше тему аеропорту стали обговорювати в контексті виготовлення нового державного акта на землю. Точніше - трьох актів. Саме на стільки шматків поділили територію. Кожен з них затверджуватимуть у процесі отримання погоджувальної документації. У частини депутатів з’явилися підозри, що в ході нових замірів об’єкт може недорахуватися ще кількох сотих чи навіть гектарів дорогоцінної землі, яка знаходиться у безпосередній близькості до обласного центру. Натомість голова ТОДА Степан Барна має іншу думку з цього приводу і переконує, що узаконення меж дозволить у майбутньому попередити зловживання у цій сфері.

- Жоден сантиметр землі не пропаде, - стверджує Степан Барна. - Просто замість двох кадастрових номерів буде три. Для мене є принциповим питанням завершити процес оформлення права власності за землю. Поки не буде цього документа, завжди знайдеться той, хто з однієї сторони відірве 10 метрів, з другої – 5 метрів. З іншого боку, без документів на землю не можливо почати виготовлення жодного інвестиційного проекту. Інакше мова не буде предметною. Зараз кажуть, що документи виготовляють для того, щоб щось вкрасти. Навпаки – красти будуть доти, поки не буде документів. Частина депутатів пропонують зробити з двох ділянок одну, але для цього потрібно наново починати процедуру: погоджувати межі із сільськими радами. А хто дасть гарантію, що у час, поки відбуватиметься погодження ділянок, від аеропорту не відірвуть ще шматок?

Слова губернатора підтверджує і заступник голови облради Василь Деревляний.

– Сьогодні ми завершуємо виготовлення державного акта на землю, щоб ніхто більше не зазіхав на цю територію. Для того, щоб ніхто не міг змінити цільового призначення цієї землі. Акт – це документ, який засвідчує, що земля належить, виключно обласній раді та громаді краю. Зараз на території довкола аеропорту є багато організацій, приватних житлових площ. Для виготовлення державного акта на землю ми змушені були домовитися з цими людьми, щоб погодити межі, - каже Василь Деревляний.

2,5 га – на дороги

Планувалося, що на минулій сесії депутати вирішать питання одразу щодо кількох ділянок ТОКП «Фірма «Тернопільавіаавтотранс», а саме - розглянуть проекти щодо вилучення частини територій.

– У проекті рішення просимо вилучити 8, 0643 га землі, – запропонував Василь Деревляний. – 5, 5475 га – під будівлями та спорудами, що належать державному підприємству «Тернопільське державне авіаційне підприємство «Універсал-Авіа». 2,5168 га – під дорогами загального користування. А другим пунктом голова ОДА запропонував внести зміни до розпорядження від 23 березня 2015 року, уточнивши орієнтовну площу земельної ділянки з 169,85 га на 169,0832 га.

Під час обговорення до проекту внесли декілька змін. Комунальному підприємству дозволили вилучити з користування тільки землі, які є під дорогами загального користування

- Я хочу ще раз наголосити, що це рішення було необхідним і абсолютно законним. Адже ця дорога не може бути чиєюсь власністю. Вона використовувалась і надалі буде для загального користування, - заявив Василь Деревляний.

Щодо уточнення площі аеропорту, то зміни пов’язують із похибкою під час замірів. Ще одним рішенням обласної ради, яке також було прийнято на минулій сесії, орган звернувся до Мінтрансу з проханням передати земельну ділянку, яка знаходиться у власності державного акціонерного товариства «Універсал-Авіа» площею 5,54 га, у власність Тернопільської обласної ради. У Мінтрансі області пообіцяли виконати це прохання, а тоді орган зможе виготовити і на цю землю державний акт.

Готують землю під івестора

Кілька тижнів тому в Тернополі працювала експертна комісія з Києва, яка є профільною в питанні діяльності аеропортів. Вони оцінили стан аеропорту – нижче «нуля». Борг становить 5 млн., покрівля аеровокзалу протікає, на злітних смугах поросли дерева, смуги не марковані…

- На жаль, реалії такі, що власними силами, я маю на увазі лише за державний кошт, нам не отримати сертифікату, який необхідно для відновлення роботи аеропорту. Для мене це була не новина, бо більшість об’єктів в Україні ніколи б не запрацювали без допомоги інвесторів. За інвестиційними проектами працює увесь цивілізований світ, що в цьому поганого? Але не так просто зацікавити інвестора. За безцінь жоден бізнесмен працювати і вкладати власних коштів не буде. Для інвестиційного проекту ми передбачили 2,62 га землі. Під цю землю обласна рада також виготовляє державний акт права власності, - апелює Василь Деревляний.

Летовище - з новим керівником

Під час останньої сесії облради депутати призначили і нового керівника аеропорту. Ним став «бютівець» Юрій Малецький, який у свій час уже мав можливість очолювати підприємство. Особливими заслугами у цей час він не відзначився, тому до його кандидатури частина депутатів віднеслась скептично. Тим не менше, більшістю голосів депутати таки призначили старого-нового директора аеропорту. Щоправда, контракт з ним підпишуть лише з 1 липня 2016 року. Таке доповнення до рішення вніс Василь Деревляний.

– Тобто упродовж місяця всі працюють разом з Малецьким, щоб отримати сертифікат для аеропорту, потім він підписує контракт і приступає до виконання своїх обов’язків, - зазначив посадовець.

За словами Степана Барни, людину на цю посаду шукали давно. Пропонували багатьом, але ніхто не погоджувався. Цьому питанню в області не надають великого значення, адже як тільки прийде інвестор, він сам визначить керівника.

Що каже центр?

У той же час одвічну проблему тернопільського аеропорту кілька місяців тому намагалась вирішити виїзна транспортна комісія ВР. Її керівник Ярослав Дубневич зазначив, що відновити його роботу можна всього за 85 тис. грн. Це капіталовкладення дозволить відновити прийом літаків. Спершу - вантажних, а далі - як Бог дасть.

- Перед засіданням ми оглянули аеропорт, – каже Ярослав Дубневич. – Для мене було дивним, що в ньому добре збережена злітна смуга, яка є непрацюючою. Виконуючий обов’язки директора аеропорту озвучив мінімальні суми, які потрібно для того, щоб отримати систему сертифікації і відновити прийом літаків, у тому числі у вечірній час. Це невеликі кошти - 85 тисяч гривень. Думаю, що їх знайдуть в обласному бюджеті. А ми будемо сприяти, щоб у максимально короткий час департамент Мінінфраструктури долучився до того, щоб аеропорт «Тернопіль» отримав сертифікат і мав можливість першочергово приймати літаки, які не є рейсовими, і стати спочатку запасним аеропортом для авіакомпаній, які здійснюють рейси зі Львова чи Франківська. Наступний етап – залучення сюди інвестора. Важливо, щоб до цього підключилися нардепи з Тернопільщини, керівництво області й міста. Треба знайти доброго інвестора, бажано авіакомпанію, щоб аеропорт став базовим для неї, тоді це дасть швидкий розвиток. Найголовніше – це в жодному випадку не роздавати землю аеропорту і не будувати ніяких приміщень в охоронній зоні аеропорту, бо це його повністю знищить.

Поміж тим, Степан Барна просить включити тернопільський аеропорт до державної програми розвитку малих аеропортів до 2023 року, що передбачає фінансування в сумі 50 мільйонів гривень. Це дасть можливість отримати кошти на його відновлення.

Губернатор має й інші грандіозні ідеї щодо летовища, але про це «Номер один» розповість у наступних випусках.

Зоряна Гарасимів

Спецтеми


У тернопільського аеропорту знову забрали 2,5 гектара землі
Міська рада обміняла приміщення на… вікна і дитячий майданчик
У центрі Тернополя незаконно зводять будинок – на чиїй стороні влада?
Конфлікт у кар’єрі Новосілки: на чиїй стороні правда?
Тернопільщина на надрах заробляє обмаль
На Тернопіллі «біле братство» і далі ошукує літніх і самотніх людей
У Бережанах директору КП віддали землю під приватний торговий об’єкт
Тернополянам накинули «газовий зашморг»
Чи живе тернопільська еліта на задекларовані доходи?
Майже хепі-енд: мешканці гуртожитку в Тернополі виграли «бій». Чекати на війну?
Чому влада Тернополя «не бачить» вуличну торгівлю кавою?
Транспортний комітет на Тернопільщині: мільйонів не обіцяли
Паркінг по-тернопільськи: 65 тисяч авто на 512 «дозволених» місць
Скандальна справа тернопільської родини дійшла до Президента
Родина Паньків може виявитись банкрутом!
Як обласна рада розбазарила дев’ятиповерховий гуртожиток музучилища
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп