З 1 липня частина пільговиків області залишиться без допомоги держави

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

З 1 липня змінюється порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг населенню. Відтепер їх надаватимуть з урахуванням доходів членів родини пільговика. Якщо він перевищуватиме 1710 грн. на одну особу, громадянина можуть позбавити допомоги держави. Відтак для нарахування пільги кожен працюючий пільговик, починаючи з цього місяця, повинен подати в органи соціального захисту декларацію про доходи. Непрацюючим пенсіонерам пільги нараховуватимуть автоматично.

 

За даними департаменту соціального захисту, різного роду пільги отримує близько третини населення області. А це майже 400 тис. громадян. Практично 80% з них – пенсіонери. Решта – громадяни працездатного віку, які мають інші види доходів, зокрема заробітну плату. Відтепер останні можуть отримати пільгу, лише довівши, що дохід на кожного з членів його сім’ї не перевищує 1710 грн.

- З 1 липня пільги деяким категоріям громадян будуть надаватися виходячи з розрахунку їхнього сукупного доходу, - пояснює директор департаменту Вадим Боярський. – Відтепер визначатиметься не розмір пільги, а право на її отримання. При розрахунку до уваги береться середньомісячний дохід за останні шість місяців самого пільговика та членів його сім’ї. Якщо середньомісячний дохід на одну особу перевищуватиме соціальну податкову пільгу, яка становить 1710 грн., тоді пільги на житлово-комунальні послуги, зв'язок та тверде паливо для опалення будинку не надаватимуться.

Пільговики подають до управлінь праці та соціального захисту населення декларацію про доходи членів своєї сім’ї, а також довідки про доходи (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги). Інформація надається за шість місяців, що передують місяцю звернення. Також пільговик може подавати документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

Працюючі пільговики мають можливість звернутися в органи соціального захисту до вересня включно. В такому випадку право на отримання пільги вони набувають з 1 липня. До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать: дружина (чоловік); їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

Якщо до сукупного доходу сім’ї пільговика входять лише пенсія та соціальні виплати, а до складу сім’ї - тільки непрацездатні особи, до органів соціального захисту населення декларацію подавати не потрібно.

До сукупного доходу сім’ї включаються нараховані: пенсія, заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія, соціальна допомога та доходи від підприємницької діяльності.

Якщо пільговик приховав або навмисно подав недостовірні дані про доходи будь-кого із членів своєї сім’ї і це вплинуло на визначення прав на пільги, її надання припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

Сума пільги, перерахованої надміру внаслідок свідомого подання пільговиком документів з недостовірними відомостями, повертається на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

За словами Вадима Боярського, призначення пільги не позбавляє громадянина можливості отримати субсидію. Остання призначатиметься на частку вартості житлово-комунальних послуг,  яку громадянин сплачує самостійно.

Зразок декларації, яку повинен подати працюючий пільговик, розміщений на сайті департаменту праці та соціального захисту. Вона дуже схожа на ту, яка подається для призначення субсидії.

До слова, зміни щодо призначення пільг пояснюють бажанням встановити соціальну справедливість, мовляв, нехай допомога від держави дістанеться тим, хто її справді потребує. У той же час пільги з урахуванням доходів надаватимуть учасникам війни, пенсіонерам-педагогам, медикам, бібліотекарям, жертвам нацистських репресій, дітям війни, багатодітним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу тощо. Натомість без змін залишається призначення пільг для ветеранів внутрішніх справ, СБУ, служби цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби тощо.

Зоряна Гарасимів

 

Варто знати

Пільги на житлово-комунальні послуги та абонентну плату за користування квартирним телефоном матимуть без змін наступні категорії громадян:

інваліди війни, учасники бойових дій, «чорнобильці» 1 та 2 категорії, реабілітовані особи, а також ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, служби цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби, державної пожежної охорони та вдови, податкової міліції, а також вдови вищезазначених категорій, військовослужбовці СБУ на пенсії, вдови військовослужбовців, дружини військовослужбовців, які пропали безвісти, батьки загиблого військовослужбовця, інваліди військової служби.

Суспільство


У Тернополі - нова маршрутна мережа: що змінилось?
У Тернополі слони вільно ходять по футбольному полі!
В обласному центрі – «війна» проти «кривавої» гойдалки
У Тернополі може зрости вартість проїзду в маршрутках!
Громади Тернопільщини не можуть вкладати коштів у дороги!
Де якісно і недорого відпочити тернополянам цього літа?
У Тернополі зводять будинок для самотніх та безпритульних
Заради тернопільської еліти змінюють межі ботанічного заказника
Невідомому хмельничанину віддали понад 450 га зборівської землі!
Тернополяни воюють за зрубані у центрі міста дерева
Повістка для демобілізованах: у Тернополі черговий військовий конфлікт?
У нарахуваннях субсидій знову зміни
Мер Тернополя вперше наклав «земельне» вето
Влада підсадила людей на соціальні «ін’єкції»
На скільки насправді з 1 травня збагатіли мешканці області?
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп