Влада підсадила людей на соціальні «ін’єкції»

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Як зробити народ покірним? Спершу все забрати, а потім по частинах віддавати. Цей урок добре засвоїли в Україні. Нині зубожілий народ залишився без нічого, і якби не соціальні допомоги, такі як субсидії, виплати, адресні допомоги, то частина жителів нашої області вже давно б голодувала.

 

У структурі розподілу доходів населення в розрізі джерел їх отримання розрізняють  чотири джерела доходів: заробітна плата, соціальні допомоги, прибуток і змішаний дохід, доходи від власності. У цивілізованих країнах основним джерелом доходів є заробітна плата. А в Україні – соціальна допомога. За підсумками 2014 року, соціальні допомоги у структурі доходів становлять 48%. З одного боку можна вважати, що така тенденція є спадком радянського світу, коли чимало людей були на повному утриманні держави і не переймалися завтрашнім днем. Дозволити собі розкошувати за соціальні допомоги українці, звичайно, не можуть, однак і без них скрутно. Голова Тернопільської обласної ради профспілок Андрій Присяжний  вважає, що влада зумисне садить свій народ на ін’єкцію соціальних виплат, аби тримати його у покорі.

Бо якщо людей позбавити і цього, прогнозувати, чим це закінчиться, важко.

-  Є соціальні допомоги, які носять адресний характер: пенсії, відшкодування, пов’язані з різного роду соціальними факторами. А є субсидії, яких реально ніхто не бачить. Ці віртуальні кошти перераховують на чужі рахунки, збагачуючи надавачів послуг, - каже Андрій Присяжний.

На думку пана Андрія, держава повинна дати людині не допомогу, а можливість заробити. Створити робочі місця, покращити умови для діяльності бізнесу. Так людина стане самодостатньою і в неї зникне потреба просити щось у держави.

-  Але кому нині потрібна вільна людина? Середнього класу в Україні практично не залишилося. В області зареєстровано близько 5 тис. малих підприємств та приблизно 40 фізичних осіб-підприємців. Але за своїм рівнем доходів вони  не належать до класичного визначення середнього класу. У світі до цієї категорії відносяться висококваліфіковані та високооплачувані робітники. Середній клас – це прошарок, який, окрім того, що працює, здатний думати, творити. Здається, нашій владі він не потрібен. Краще керувати тими, хто сидить на голці соціальних допомог, і смикати за потрібні ниточки, - каже Андрій Присяжний.

Трохи збалансувати ситуацію вдалося б, змінивши схему надання соціальної допомоги. А саме - призначаючи адресну допомогу. Однак такий механізм не вигідний, у першу чергу, розподільникам коштів. По-перше, при призначенні адресної допомоги посилюється контроль за використанням коштів. По-друге, акумулюючи в руках потужний фінансовий ресурс, чиновники часто-густо  зловживають своїм становищем. Особливо в питаннях перерахунку коштів надавачам соціальних послуг. Саме в таких ситуаціях зароджуються підстави для корупції.

Усі болючі нововведення в державі пояснюють вимогами європейської спільноти. Однак експерти вважають, що таким чином влада прикривається угодою з ЄС, основним пріоритетом якої є зростання добробуту населення.

- Уряд забуває про главу 21 Угоди Україна – ЄС, яка називається «Співробітництво у галузях зайнятості, соціальної політики та рівних можливостей». Стаття 420 говорить, що співробітництво передбачає виконання таких цілей: покращення людського життя, збільшення кількості та покращення якості робочих місць з гідними умовами праці. Натомість нині констатуємо, що за перший квартал 2016 року чисельність застрахованих осіб зменшилась майже на 20 тис. осіб. Крім того, Україна обіцяє сприяння розвитку соціальної та юридичної безпеки у контексті реформування ринку праці. Зменшення обсягів неформальної економіки шляхом трансформації нелегальної зайнятості. Посилення рівня соціального захисту та модернізації соціального захисту щодо якості, доступності та стабільності. Скорочення бідності та посилення соціальної єдності. Ось такі зобов’язання взяла на себе українська сторона. А що ми маємо в реальному житті? – апелює Андрій Присяжний.

Виявляється, питання децентралізації, реформування фінансової галузі не є пріоритетними пунктами угоди, як нині розповідає вище державне керівництво.

- Припускаю, що більшість заходів у контексті реформування покликані скоротити чисельність працівників та вивільнити за рахунок цього кошти і не мають нічого спільного з ЄС, - каже Андрій Присяжний.

Виходить, влада показує народу лише те, що їй вигідно. Тому зараз завдання кожного читати між рядків і відстоювати свої права.

Зоряна Гарасимів

Суспільство


У Тернополі - нова маршрутна мережа: що змінилось?
У Тернополі слони вільно ходять по футбольному полі!
В обласному центрі – «війна» проти «кривавої» гойдалки
У Тернополі може зрости вартість проїзду в маршрутках!
Громади Тернопільщини не можуть вкладати коштів у дороги!
Де якісно і недорого відпочити тернополянам цього літа?
У Тернополі зводять будинок для самотніх та безпритульних
Заради тернопільської еліти змінюють межі ботанічного заказника
Невідомому хмельничанину віддали понад 450 га зборівської землі!
Тернополяни воюють за зрубані у центрі міста дерева
Повістка для демобілізованах: у Тернополі черговий військовий конфлікт?
У нарахуваннях субсидій знову зміни
Мер Тернополя вперше наклав «земельне» вето
Влада підсадила людей на соціальні «ін’єкції»
На скільки насправді з 1 травня збагатіли мешканці області?
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп