У нарахуваннях субсидій знову зміни

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

З 1 травня у системі нарахування субсидії відбулися зміни. Вони стосуються розрахунку сукупного доходу, повернення накопичених на рахунках сум субсидій. Як зміни вплинуть на одержувачів субсидій, розповів директор департаменту соціального захисту населення ТОДА Вадим Боярський.

 

Уряд знайшов застосування коштам, які накопичились на рахунках тернополян внаслідок економії енергоресурсів. Їх пропонують повернути до бюджету. Оскільки зима цього року була теплою, тернополяни не змогли використати комунальні послуги в обсязі, передбаченому нормами. Відтак у них на рахунках накопичились великі суми. У свій час розглядалася можливість, аби ці кошти  виплатили людям у вигляді «живих» грошей для провадження заходів з енергозбереження.

Однак нещодавно уряд прийняв рішення повернути їх до бюджету.

– З 1 травня буде здійснено перерахунок субсидій за фактичним використанням послуги, – розповідає директор департаменту соціального захисту населення ТОДА Вадим Боярський. – Якщо в опалювальний період поточного року відбулася економія коштів на опалення (природний газ, централізоване теплопостачання, електрика для опалення житла), то раз у рік ці кошти повертатимуться до бюджету. Поверненню до бюджету не підлягають суми нарахованих субсидій за інші послуги, тобто по водопостачанню та водовідведенню, електропостачанню на освітлення житла.

З 1 травня частину невикористаних коштів надавачі послуг перечислять до державного бюджету, а згодом їх будуть використовувати для надання субсидій громадянам.

– Наприклад, людина отримувала субсидію і в опалювальний період зекономила 100 або більше кубометрів газу, – каже Вадим Боярський, – то після перерахунку залишиться 100. Якщо ж 50 “кубів”, то так і залишиться – 50.

Крім того, тепер субсидії призначатимуть без врахування пільг. При цьому розрахунок розміру обов’язкової плати не зміниться. Вона й далі розраховується залежно від доходу.

- Оплата за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм для пільговика, який мав призначену субсидію, складалася з трьох частин: обов’язкова плата, пільги та субсидії.  Відтепер, відповідно до постанови КМ, субсидії призначатимуться без врахування пільг. Оплата за послуги складатиметься з обов’язкової плати та субсидії. Обов’язкова плата при цьому не зміниться, тому нововведення ніяк не вплине на соціальний захист пільговика. Це просто технічне питання пов’язане з тим, аби не розмежовувати статті видатків, - зазначає Вадим Боярський.

Право пільговика на отримання пільг із врахуванням доходів визначатиметься на 12 місяців, а не 6, як було раніше. Громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, пільги на період отримання субсидії не нараховуються.

Щодо розрахунку сукупного доходу, то теж відбулися невеликі зміни. Тепер при розрахунку субсидії враховуються сукупний сімейний дохід домогосподарства за попередній календарний рік або за 9 місяців попереднього року за умови звернення упродовж 1-го кварталу поточного року. Раніше до уваги могли братися доходи за 3 місяці перед місяцем звернення. Дитячим будинкам сімейного типу субсидія призначатиметься за рішенням комісії з урахуванням кількості дітей, які фактично проживають у будинку (діти можуть бути не зареєстровані).

Крім того, Вадим Боярський наголошує, що зміна тарифів, яка відбулася з 1 травня, не вплине на витрати населення, які користуються субсидією, адже субсидія знівелює це фінансове навантаження.

Зоряна Гарасимів

Цифра: за 3 місяці 2016 року 1,31 млрд. грн. субсидій нараховано в Тернопільській області.

За даними департаменту соцзахисту населення ТОДА

Суспільство


У Тернополі - нова маршрутна мережа: що змінилось?
У Тернополі слони вільно ходять по футбольному полі!
В обласному центрі – «війна» проти «кривавої» гойдалки
У Тернополі може зрости вартість проїзду в маршрутках!
Громади Тернопільщини не можуть вкладати коштів у дороги!
Де якісно і недорого відпочити тернополянам цього літа?
У Тернополі зводять будинок для самотніх та безпритульних
Заради тернопільської еліти змінюють межі ботанічного заказника
Невідомому хмельничанину віддали понад 450 га зборівської землі!
Тернополяни воюють за зрубані у центрі міста дерева
Повістка для демобілізованах: у Тернополі черговий військовий конфлікт?
У нарахуваннях субсидій знову зміни
Мер Тернополя вперше наклав «земельне» вето
Влада підсадила людей на соціальні «ін’єкції»
На скільки насправді з 1 травня збагатіли мешканці області?
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп