Повістка для демобілізованах: у Тернополі черговий військовий конфлікт?

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Черговий  військовий конфлікт виник днями у Тернополі. Під час засідання сесії обласної ради депутат Богдан Бутковиський попросив підтримати свій інформаційний запит, що стосувався «повісток під розписку», які нібито почали видавати демобілізованим бійцям. Народний обранець пояснив, що таку інформацію він отримав безпосередньо від самих бійців, які до нього звернулися.

 

Військова самодіяльність?

- Мені як депутату Тернопільської обласної ради під час роботи на своєму виборчому окрузі в м. Тернополі стало відомо, що деяким військовослужбовцям, які були призвані на військову службу по мобілізації та були звільнені в запас по закінченню строку служби по мобілізації, були видані під розписку повістки. Відповідно до зазначених повісток, демобілізованій особі пропонувалося протягом 24 годин з моменту отримання команди від командира В/Ч В 0425 прибути до військової частини за адресою: м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 5. Внизу корінця вказано, що особа, яка одержала відповідну повістку, є призваною на військову службу під час мобілізації на особливий період, – йдеться у запиті Богдана Бутковського.

За словами депутата, жодних посилань при цьому на норми Закону України «Про військовий обов’язок  і військову службу» та Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не наведено, що, на його думку, наводить на підозри  про самодіяльність працівників військового комісаріату  Тернополя.

- У той же час в інших областях жодних відповідних повісток демобілізованим особам не видається і жодних зобов’язань про прибуття до військових частин не підписується, – продовжує Бутковський.

За словами депутата, його схвилював ще один цікавий факт. Так, за інформацією демобілізованих осіб, у нинішній час є проблеми з прийняттям до Збройних сил України на військову службу за контрактом.

- Багатьом особам, які хочуть укласти контракт про військову службу в Збройних силах, безпідставно відмовляють в укладенні контракту, - пише депутат.

Свої припущення та наведені вище факти депутат облради направив безпосередньо до обласного комісара Володимира Катинського з вимогою перевірити законність дій працівників Тернопільського міського військового комісаріату стосовно видачі повісток про мобілізацію демобілізованим особам та чи відповідає дійсності інформація про проблеми, що можуть виникнути у бажаючих укласти контракт про військову службу в ЗСУ  у військових комісаріатах Тернопільській області.

Варто наголосити також, що Богдан Бутковський був учасником боїв біля Донецького аеропорту і на Маріупольському фронті, а нині він працівник органів внутрішніх справ. Понад рік нинішній депутат боровся за цілісність держави на сході України. Під час розвідки був поранений. За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість присязі працівника МВС України та українському народові, особисту мужність і відвагу, самовіддані дії, виявлені під час проведення антитерористичної операції в боротьбі з тероризмом за територіальну цілісність держави, відповідно до Указу Президента України, тернополянина відзначили медаллю «Захиснику Вітчизни». Тобто народний обранець знає про проблеми військових не за чутками, а із власного досвіду.

«Підпиши, бо так треба»

Журналісти «Номер один» поспілкувалися з паном Бутковським, який повідомив нам про те, що до нього з даною проблемою звернувся керівник медичного загону «Білі берети» Андрій Салагорник, який став безпосереднім свідком «незрозумілих» маневрів військкомату.

На жаль, зв’язатися з хлопцем нам не вдалося. Однак на його особистій сторінці в соціальні мережі ми знайшли гнівний допис на цю тему.

- Значить так: я злегка здивований, але не скажу, що це неочікувано! Військкомат - постановка на облік після демобілізації. Дають папірців купу підписати - читайте уважно! Папірець №1 - заява на постановку на облік. Папірець №2 - відмова від служби за контрактом. Папірець №3 – лист-роз’яснення про те, що ти раб. Папірець №4 - витяг із кримінального кодексу (пам’ятаєте, як то в армії завше нас лякали, строки за те-се, а права ніхто не роз’яснює). Папірець №5 – повістка! Я відмовився підписувати. Тут вони починають розказувати, що то всі підписують, що так треба і т. д. Після культурного «Пішли ви…», я свій обов’язок виконав сповна. Юрист, який не служив і починає розказувати про те, що вони виконують свою роботу, був культурно проігнорований. І нарешті апогей ситуації на завершення: дама, яка стоїть за склом  (ну, вочевидь, щоб їй нічого не зламали), кидає фразу: «Навіщо було військову кафедру закінчувати?». Три крапки…- написав Андрій Салагорник (текст відредаговано).

Все за законом?

Та в обласному комісаріаті переконують, що все це ніщо інше, як фарс. І вони діють виключно в рамках чинного законодавства.

- Під час сесії я підходив до цього депутата і безпосередньо запитав, в якому районі зустрічались випадки, що не брали на службу за контрактом. Відповіді не було. Запропонував йому в такому випадку прибути в обласний комісаріат, зустрітися зі мною, щоб я при ньому всі питання з’ясував. Поки що його не було. Це або якесь непорозуміння, бо заяви не можуть бути не прийнятими, або невірна інформація, – каже Володимир Катинський.

Обласний комісар закликав «не ходити манівцями», а в разі виникнення проблеми йти до нього напряму та з’ясовувати ситуацію.

- Якщо такі випадки трапляються, то я прошу звертатися до мене, але з конкретними даними. Щоб не було оцього «десь хтось чув». А чітко: така от людина, район, ситуація. Якщо районний комісаріат не може вирішити ту чи іншу проблему, тоді я як керівник вживатиму заходів, у тому числі й радикальних. Сьогодні у нас «деякі» займаються незрозумілими нісенітницями, розказують, незрозуміло про що…Тому я повторюю, що двері обласного комісаріату і до мого кабінету відчинені завжди. Хоч у мене і визначений день прийому, однак кожну людину, якщо я не занятий, прийму і вислухаю, – зауважив Катинський.

За словами обласного комісара, якщо людина пройшла зону АТО, все одно повинна пройти медичне обстеження і стати автоматично на так званий оперативний резерв згідно з чинним законодавством.

- Це не повістки, а приписи. Потрібно ж розуміти, що кожен документ несе свій зміст. Тому повторюю: для того, щоб не виникало нісенітниць, треба прочитати, що саме людині видається, і не поширювати пліток, – закликав В. Катинський.

В обласному військкоматі запевняють, що досі в очі не бачили запиту шановного депутата, але як тільки він надійде, то з’ясують інформацію та при потребі приймуть усі необхідні заходи.

- Поки що з моменту сесії мені його (запит – авт.) не надали. Якщо демобілізований стає на облік у військкоматі, він повинен мати військовий квиток. Якщо він брав участь в АТО і йому з якоїсь причини не надали статусу учасника бойових дій, то він має надати витяг з наказу про те, що військовослужбовця відряджали в АТО. Також надати витяг з наказу про те, що він закінчив своє відрядження, довідку про те, що він там перебував. Усі ці документи направити до нас. У військовому квитку ми робимо відповідну відмітку, що людина стала на облік і все, – підсумував Володимир Катинський.

Відповіді з приводу того, що за «дивний пакет документів» на підпис «підсовують» демобілізованим бійцям, Катинський не надав, опираючись на відсутність «на руках» самого запиту від депутата.

Тетяна Колеснік

Суспільство


У Тернополі - нова маршрутна мережа: що змінилось?
У Тернополі слони вільно ходять по футбольному полі!
В обласному центрі – «війна» проти «кривавої» гойдалки
У Тернополі може зрости вартість проїзду в маршрутках!
Громади Тернопільщини не можуть вкладати коштів у дороги!
Де якісно і недорого відпочити тернополянам цього літа?
У Тернополі зводять будинок для самотніх та безпритульних
Заради тернопільської еліти змінюють межі ботанічного заказника
Невідомому хмельничанину віддали понад 450 га зборівської землі!
Тернополяни воюють за зрубані у центрі міста дерева
Повістка для демобілізованах: у Тернополі черговий військовий конфлікт?
У нарахуваннях субсидій знову зміни
Мер Тернополя вперше наклав «земельне» вето
Влада підсадила людей на соціальні «ін’єкції»
На скільки насправді з 1 травня збагатіли мешканці області?
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп