Невідомому хмельничанину віддали понад 450 га зборівської землі!

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Земля в Тернопільській області виділяється непрозоро, в окремих населених пунктах її отримують люди з інших районів і навіть областей, натомість своїм землі немає, а АТОвці її добиваються з «боями» і не кращої якості. Про це на сесії обласної ради заявив голова фракції ВО «Батьківщина» Михайло Пінь.

 

– Коли у 90-х роках відбувалось розпаювання, то селяни залишили частину землі під розширення меж села, навіть на ті ж цвинтарі та для майбутніх поколінь. А держава згодом забрала ці землі і зараз, на мій погляд, злочинно ними розпоряджається, передаючи її непевним фермерським господарствам, а також у власність громадянам, які проживають в інших областях та районах. Так на 25 років віддано в оренду землю на території 10 сільських рад Зборівського району Радіону Свинару – жителю Хмельницької області, Анатолію Надвиничному з Підволочиська – 18,76 га в Озерній (Зборівський р-н), натомість АТОвцям не дали. Ще 28 га намагалися виділити немісцевим на території Млиновецької сільської ради. Погоджень від сільських рад не було, їхні позиції не враховувались і люди нічого не знають. А коли дізнаються, повірте, буде велика біда, прогнозувати їхні наслідки просто не можливо, – заявив голова фракції ВО «Батьківщина» Михайло Пінь.

Щоб кожен із депутатів міг контролювати виділення землі у своїх районах і у разі необхідності захищати землі громад, за пропозицією Михайла Піня, відтепер  Головне управління Держгеокадастру в Тернопільській області зобов’язано щотижнево надавати облраді інформацію щодо надання дозволів на складання документації з землеустрою, надання в користування земельних ділянок, включаючи передачу в приватну власність.

«Номер один» стало відомо, що чоловікові на ім’я Радіон Миколайович Свинар, котрий зареєстрований в одному із сіл Чемеровецького району Хмельницької області, протягом останніх років було виділено в Зборівському районі 21(!) земельну ділянку загальною площею понад 450 гектарів. Так на території Годівської сільської ради Свинар отримав сім наділів, Беримівської – три, Гукалівської, Чернихівської – по дві, Ренівської, Погрібецької, Богданівської, Кобзарівської, Ярчовецької, Городищенської – по одній.

Що ж це потрібно зробити для Тернопільської області, щоб із барського плеча безкоштовно віддати цілі земельні масиви не зрозуміло кому?

Зауважимо, що перед тим, як цій особі виділити землю, її грошову оцінку мав затвердити орган місцевого самоврядування. Михайло Пінь повідомив, що Зборівська районна рада її не погоджувала. За таких умов земельники мали право затвердити тимчасовий договір оренди на один рік. З того часу відведений строк пройшов. Хто продовжив договір – не зрозуміло, адже землю надавало управління Держкомзему, яке минулого року переформатували у Держгеокадастр. Тут уже за справу мали би взятися компетентні органи.

А тим часом, як тільки новий власник почав розорювати землі на території Беримівської сільської ради, люди збунтувалися, чому чужинець узяв їхню землю. Селяни, що не згідні з таким станом справ, не допустили техніку орендаря до обробітку їхнього пасовища.

Вдалося з’ясувати, що з 2 січня 2015 року Радіон Свинар значився керівником компанії «Агро-М», де засновниками є структури сумнозвісного земельного олігарха Івана Гути, кінці яких знаходяться у кіпрських офшорах. А вже з 2 листопада того ж року пан Свинар числиться засновником і керівником власної фірми «Фортуна СВ», яка зареєстрована в селі Годів Зборівського району. Самого Радіона Свинаря на Зборівщині в очі ніхто не бачив. Його інтереси представляє уповноважена особа з Козівського району Володимир Богданович Улич, котрий останніми роками очолював кілька ТзОВ: «Золоті лани України», «Агроцентр-2012», «Гаї Галичини»….

Віталій Попович

КОМЕНТАР

Степан Барна, голова ТОДА:

– Моя позиція у цьому питанні – максимальна прозорість. Я не проти того, щоб люди з інших областей отримували землю на Тернопільщині, але я проти того, щоб люди з інших регіонів отримували землю, коли ще наші не отримали. Поки свої не забезпечені, немає чого давати чужим! Якщо такі речі виявлено, подавайте в прокуратуру і я підтримаю вашу позицію. Більше того, стою на тому: допоки земельними ділянками не буде забезпечено останнього демобілізованого учасника АТО, виділяти землю в області чужим людям я категорично забороняю.

Суспільство


У Тернополі - нова маршрутна мережа: що змінилось?
У Тернополі слони вільно ходять по футбольному полі!
В обласному центрі – «війна» проти «кривавої» гойдалки
У Тернополі може зрости вартість проїзду в маршрутках!
Громади Тернопільщини не можуть вкладати коштів у дороги!
Де якісно і недорого відпочити тернополянам цього літа?
У Тернополі зводять будинок для самотніх та безпритульних
Заради тернопільської еліти змінюють межі ботанічного заказника
Невідомому хмельничанину віддали понад 450 га зборівської землі!
Тернополяни воюють за зрубані у центрі міста дерева
Повістка для демобілізованах: у Тернополі черговий військовий конфлікт?
У нарахуваннях субсидій знову зміни
Мер Тернополя вперше наклав «земельне» вето
Влада підсадила людей на соціальні «ін’єкції»
На скільки насправді з 1 травня збагатіли мешканці області?
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп