Тернопільський медик Мирослав Домбрович рятуватиме бійців у зоні АТО

Рейтинг користувача:  / 1
ГіршийКращий 

Тернопільський онкохірург Мирослав Домбрович днями відбув на навчання у центр підготовки військовозобов’язаних. Кілька тижнів він удосконалюватиме навики роботи в гарячих точках, а далі – як накаже військове керівництво. Ще тиждень тому медик навіть уявити не міг, що білий халат йому доведеться змінити на військову форму. Втім розуміє, що на Сході його вміння можуть бути значно потрібніші, ніж тут.

 

Мирослав Домбрович неочікувано для себе поповнив лави мобілізованих військових. Нещодавно медику прийшла повістка. Чоловік звернувся у військкомат. Звідти направили на медкомісію. Далі – направлення, збори і далека дорога.

- Відверто кажучи, думав, що після обстеження мені скажуть, що я придатний до служби, і у випадку необхідності мене мобілізують. Так було з багатьма нашими медиками, – зізнається чоловік. – Але після комісії мені одразу дали направлення на проходження навчання у центрі підготовки військовозобов’язаних у Житомирській області.

Така звістка як для самого тернополянина, так і для його родини була цілковитою несподіванкою. На збори у чоловіка було всього два дні.

- У повістці зазначено перелік необхідних речей, які слід взяти з собою на проходження служби. Та, крім того, я розпитав колег і дещо взяв з їхніх рекомендацій. Перш за все це документи, пайок, засоби особистої гігієни, одяг тощо, - каже мобілізований. – Не знаю, чи знадобиться, але думаю, не завадить.

За спеціальністю Мирослав Домбрович – хірург-онколог. Під час навчання в університеті проходив підготовку на військовій кафедрі. Після завершення навчання отримав направлення на роботу в лікарню швидкої допомоги у Дніпропетровській області.

- Нам привозили пацієнтів, які потребували негайної допомоги, - розповідає Мирослав Домбрович. – Необхідно було миттєво реагувати та швидко приймати рішення.

У лікарні швидкої допомоги медик пропрацював п’ять років, потім повернувся у Тернопіль і дещо змінив профіль, зайнявшись онкологією. Загалом за плечима пана Домбровича 28 років досвіду роботи в галузі хірургії.

- У загальних рисах я усвідомлюю, з чим доведеться стикнутися, тому що перших п’ять років працював хірургом з надання невідкладної хірургічної допомоги. Потім - у галузі онкохірургії. Хоча онкологія має свою специфіку, принципи роботи залишаються однаковими, - каже тернополянин.

У свій час Мирослав Домбрович проходив службу на військовій кафедрі. Тоді це було загальноприйнятою нормою.

-  Медики проходили спеціальну підготовку, вивчали різні тематичні предмети: військову токсикологію, загальну військову підготовку, організацію та тактику медичної служби. Потім, після п’ятого курсу, студенти-чоловіки відбували на табірні збори, а після того здавали комплексний державний екзамен з військової підготовки, - розповідає тернопільський медик.

За словами пана Мирослава, повістка прийшла вже не одному співробітнику медуніверситету. Наприклад, доцент кафедри травматології поїхав на навчання ще у лютому. Після проходження підготовки подався на Схід. Хірурги, травматологи, офтальмологи – у медиках саме цих спеціальностей є найбільша потреба в зоні АТО.

Чоловік зізнається, що їде на навчання з тривожним настроєм. Каже, лякає невідомість.

- Довелося вирватись зі звичного середовища, де все відомо, де знаю, що і як потрібно робити. А там хтозна як складеться, - каже пан Мирослав.

Чоловік зізнається, коли прийшла повістка, одразу морально почав готуватися до найгіршого і навіть не розглядав можливості відтермінування служби.  Каже, можливо, на Сході його допомоги потребують більше, ніж тут.

Скільки триватиме навчання у центрі підготовки і чи доведеться їхати тернополянину в «гарячі» точки, наразі не відомо. Ситуація змінюється з кожним днем, тому прогнозувати у військкоматі не беруться.

Зоряна Гарасимів ("Номер один")

Здоров'я


«Швидка» матиме єдиний диспетчерський пункт
Тернопільські медики «швидкої» – кращі в Україні!
Тернопільська лікарня зробила те, що урядовці тільки планують
Реорганізація третьої лікарні: благо чи нова афера?
Лікарню на Тернопіллі доводять до закриття?
У Тернополі впроваджують нові технології
З допомогою нового обладнання у Тернополі провели унікальну операцію
З допомогою нового обладнання провели унікальну операцію
Стаціонар Кременецького протитуберкульозного диспансеру хочуть закрити
Чому в Чорткові насправді закривають диспансер?
Університетська лікарня отримала дороге медичне обладнання
Сучасні методи – на власні очі. Репортаж з операційної
В Тернопільській області не можуть поділити… кров
Комунальні аптеки знову хочуть об’єднати
Побиття, напади та покуси: від чого страждають місцеві медики?
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп

Банери

medikuspoliklinika
pober
kendo
vepr
newart