Комунальні аптеки знову хочуть об’єднати

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

У Чорткові членів комісії не пускали в комунальну аптеку

Кожна нова обласна рада намагається реанімувати комунальний аптечний бізнес, сподіваючись на ньому заробити дивіденди. На сьогодні обласна влада, маючи чимало комунальних аптек по цілій Тернопільщині, не те що не заробляє на них, а в багатьох випадках має з ними чималий клопіт. А все тому, що керівники аптек у багатьох випадках доводять аптечні установи до зубожіння, а інколи й до банкрутства.

 

Якщо раніше на балансі Тернопільського обласного виробничо-торгового аптечного об’єднання по цілій області знаходилося 47 аптек, то сьогодні «живими» залишилися не більше 15-ти. Дев’ять комунальних аптек у районних центрах доведено до повного банкрутства. Оскільки ситуація не з простих, було створено тимчасову комісію облради, яка має дослідити реальний стан справ по кожній аптеці. Очолив комісію перший заступник голови Тернопільської обласної ради Василь Деревляний, котрий розповів про кричущу ситуацію, яка мала місце в Чорткові.

– Керівник аптеки поінформував громадськість, мовляв, їде комісія, щоб приватизувати приміщення. Членів комісії не хотіли впустити в аптеку невідомі люди, які не могли дати пояснення, чому вони сюди прийшли. Я повинен був дві години розповідати, що це комунальне майно й обласна рада має знати, що тут робиться. Довів людям, що це не ми хочемо приватизувати приміщення, а той, хто їх тут збирає. Лише після цього люди, сором’язливо опустивши очі, зрозуміли дії цього керівника і залишили аптеку. У підсумку в діяльності аптеки було знайдено чимало порушень, зокрема податківці мали багато роботи, – зазначив Василь Тимофійович.

Голова комісії повідав про ще ряд доволі пікантних фактів. У Зборові в центрі міста комунальну аптеку довели до банкрутства – 155 тис. грн. боргу, двоповерховий будинок перебуває під арештом. У Козовій аптека знаходиться у великому приміщенні. Місцеві підприємці просять дати дозвіл на його капітальний ремонт. Вони вкладають кошти у сумі 25% до оціночної вартості і… через суд зможуть згодом забрати нерухомість. Комісія пропонує здати вільні площі в оренду, щоб кошти надходили до бюджету. В Теребовлі є комунальний аптечний пункт, який має в три рази більшу виручку, ніж сусід-приватник. Головний лікар намагався його «попросити» з медустанови. На щастя, лікаря вдалося «втихомирити». Проблема є у філії Збаразької обласної комунальної ЦРА №26 у Новому Селі. Керівництво аптеки повідомляє, що філія не рентабельна, збиткова і її потрібно закривати, хоча відносно недавно там з’явилася приватна аптека.

Загалом у більшості перевірених аптек статути й інша документація з порушенням чинного законодавства, а керівники - не на своїх місцях.

– Свого часу аптекам дали право окремої юридичної особи і в багатьох випадках їхні керівники стали свого роду князьками. По сусідству на підставних осіб повідкривали приватні аптеки, а комунальні ледь зводять кінці з кінцями або ж доведені до банкрутства. Але найстрашніше те, що люди з районів через закриття комунальних аптек змушені їхати по лікарські засоби для невиліковно хворих до Тернополя. Такі дії горе-керівників аптек уже можна кваліфікувати як злочинні. Збагачення переважає над людяністю, – доповнив свого колегу член комісії, депутат облради Михайло Пінь.

Нова обласна рада не погодилася з таким станом справ і вирішила здійснити кардинальні зміни в аптечному бізнесі.

– Обласна рада минулого скликання запропонувала програму закриття комунальних аптек і навіть виділяла для цього 500 тис. грн. Щодо ряду приміщень було погоджено рішення про їх приватизацію (Скалат, Гусятин, Бережани тощо). На сьогодні внесено зміни до приватизації, процес призупинено. Ми хочемо мати велику мережу комунальних аптек і аптечних пунктів у кожному районі, збільшивши їхню кількість з 15-ти до 50-ти, і об’єднати у єдину структуру зверху й донизу. Це дозволить вбити одразу кілька зайців. По-перше, здешевити ліки. Закуповуючи оптом і розповсюджуючи по своїх аптеках, доб’ємося того, що в нашій мережі ліки вартуватимуть однаково як у Заліщиках, так і в Шумську. По-друге, у комунальних аптеках буде змога продавати інсулін, наркотичні засоби тощо, відповідно людям з районів уже не доведеться їхати до Тернополя. По-третє, зможемо запровадити адресну допомогу по наданню медичних засобів за рецептами воїнам АТО і через комп’ютерну систему аптекооб’єднання контролювати, щоб не було зловживань. І насамкінець, керівництво аптечного управління відповідатиме за якість ліків. Тобто поставщиками мають бути ті суб’єкти господарювання, які працюють на державному рівні та дають сертифікати на кожен медичний препарат, – резюмував Василь Деревляний.

Віталій Попович

Здоров'я


«Швидка» матиме єдиний диспетчерський пункт
Тернопільські медики «швидкої» – кращі в Україні!
Тернопільська лікарня зробила те, що урядовці тільки планують
Реорганізація третьої лікарні: благо чи нова афера?
Лікарню на Тернопіллі доводять до закриття?
У Тернополі впроваджують нові технології
З допомогою нового обладнання у Тернополі провели унікальну операцію
З допомогою нового обладнання провели унікальну операцію
Стаціонар Кременецького протитуберкульозного диспансеру хочуть закрити
Чому в Чорткові насправді закривають диспансер?
Університетська лікарня отримала дороге медичне обладнання
Сучасні методи – на власні очі. Репортаж з операційної
В Тернопільській області не можуть поділити… кров
Комунальні аптеки знову хочуть об’єднати
Побиття, напади та покуси: від чого страждають місцеві медики?
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп

Банери

medikuspoliklinika
pober
kendo
vepr
newart