Сучасні методи – на власні очі. Репортаж з операційної

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

У Теребовлянському районі хірургічна служба нині зазнає вагомих реформувань, удосконалень та забезпечення. Це здійснюється в основному завдяки потужним зусиллям адміністрації лікарні. Три роки тому хірургічний відділ реорганізовано. Об’єднано травматологічний, ЛОР-відділ та хірургічний. Що це дало? Найперше - покращилась загальна оптимізація лікування, скоротилася кількість ліжок. А головне – у лікарні впроваджують нові технології.

 

Про сучасні технології

З нових методів діагностики та лікування у 2015 році впроваджено метод малоінвазійної хірургії, що робить медичні послуги не лише якісними і доступними для хворих, а й економічно вигідними. Також скоротився термін лікування, ефективніше використовуються медикаменти, реабілітація проходить швидко. Для подібних цілей у хірургічному відділенні ТЦРЛ придбано ендоскоп, лапароскопічну стійку. Три хірурги відділу пройшли тематичні курси із впровадження малоінвазійної хірургії і вже успішно провели понад 54 лапароскопічних операції.

Саме на одній з таких операцій автору цих рядків випало побувати. Завідуючий хірургічним відділенням ТЦРЛ Роман Левченко - хірург із 18 річним стажем. Саме він координував дану операцію.

- Розповім коротко про те, що таке малоінвазійна хірургія, в яких випадках її проводять  та в чому переваги цього методу. Така хірургія дозволяє проводити операції без розтинів за допомогою декількох проколів тканин або через природні фізіологічні отвори людини. Тривалість таких операцій - до однієї години. Час перебування пацієнта в лікарні значно скорочується і він становить 1-3 доби. Існують дві головні методики малоінвазійної хірургії - це лапароскопія і ендоскопія. Лапароскопія – новітній метод хірургії, завдяки якому операції на внутрішніх органах проводять через невеликі отвори (0,5 – 1,5 см) на передній черевній стінці. Прокол (розріз) черевної стінки роблять тонкою спеціальною трубкою – троакаром. Через ці отвори, яких зазвичай буває 3-4, у черевну порожнину вводять вуглекислий газ (для створення оперативного простору), відеокамеру (вона передає зображення на монітор) та інструменти, необхідні для проведення операції. Ну а ендоскопія – це метод дослідження внутрішніх порожнинних органів за допомогою оптичних приладів – ендоскопів, які вводять в організм людини через природні її шляхи. У нашому відділі метод лапароскопії проводять при холецистектомії, видаленні каменів сечовивідної системи, гінекологічних захворюваннях, апендицитах, травматологічних захворюваннях, операції на ЛОР-органах, травматологічні операції, - розповідає Роман Левченко.

Лікування за одну годину

Перед тим як допустити на операцію сторонню людину, мені видали відповідний одяг задля дотримання необхідних санітарно-гігієнічних норм. Спочатку було навіть цікаво: підготовка лікарів та сестринського медперсоналу до операції, розкладання, здавалося б, безлічі інструментів, перевірка роботи приладів та анестезії, підготовка хворої до операції, потім введення їй загального наркозу. А далі постав наяву сам хід операції. От тоді й стало до кінця зрозуміло, хто ж то такі насправді хірурги, які вони люди. І хоч операція малоінвазійним методом малокривава й інших «жахіть» (з погляду пересічного громадянина, не фахівця) майже не було, все ж, що не кажіть, мурашки повзали по спині та нудота підкочувалась до горла. Це було тоді, коли на власні очі спостерігав, як у живе тіло входили якісь «залізячки», трубки, а на моніторі в той час було видно всю «середину» людини: жовчний міхур, печінку, жовті крапельки жиру та інше… За словами заввідділенням, операція пройшла успішно і пацієнтку вже за три доби виписали додому.

У хірургічному відділенні ТЦРЛ працюють переважно молоді лікарі, проте всі вони високопрофесійні та відповідальні майстри своєї справи. Можливо, саме завдяки їх молодечій енергії, пошуку нового та ефективного у лікарській справі й відбулися та відбуваються вагомі зрушення у відділі. Зі слів хірургів райлікарні, нині деякі хворі люди частково втратили довіру до лікарів загалом, займаються самолікування і цим доводять свої хвороби до критичного стану. Крім того, кожній людині притаманний страх потрапити під ніж хірурга-непрофесіонала. Кожен з нас чув з різних джерел «страшилки» про те, як щось десь комусь не те відрізали, не там пришили чи залишили у череві затискач, тампони і т.п. Теребовлянські хірурги вагомо запевняють: у них такого немає і не буде ніколи! Після їх операцій навіть рідко бувають ускладнення і реабілітаційний період проходить швидко. Ці люди у білих халатах, на перший погляд, здаються суворими та серйозними, проте з хворими вони привітні, щирі, лагідні, можуть і пожартувати на оптимістичні теми. Все ж не кожна людина має такі сталеві нерви, як хірурги несуть надзвичайно велику відповідальність за свої дії, вартість яких – людське життя. До цієї унікальної у Всесвіті субстанції – життя - теребовлянські хірурги відносяться з великою повагою та обережністю, всіляко намагаються створити комфортні умови для лікування хворих. Так для покращення діагностики хвороб у відділі вже є сучасна медтехніка: комп’ютерний томограф, апарат УЗД, обладнаний рентгенкабінет та інше.

Все ж деякі проблеми у відділі  залишаються. Найперше - це фінансування, безкоштовне лікування хворих, забезпечення ліками, медінструментами та приладдям. У палатах хворих ще подекуди стоять старі меблі, не у всіх є холодильники та телевізори тощо. Всі лікарі району, як і України, з нетерпінням чекають однієї з найголовніших реформ у медицині – перехід на страхову.

Віктор Аверкієв

Довідка

Сьогодні в Теребовлянському районі працюють 8 хірургів, один дитячий хірург, 3 ортопеди-травматологи, 3 лікарі ЛОР, один уролог. А ще у 2-х підвідділах зроблено якісний сучасний ремонт, а в третьому він закінчується, палати забезпечені спецліжками, став кращим комфорт пацієнтів. Хірургічний відділ має сьогодні 60 ліжок: з них загальнохірургічних – 25, травматологічних – 25 і 10 у ЛОР-відділі. За 2015 рік у стаціонарі проліковано 2058 загальнохірургічних хворих, з них 882 прооперовано й виконано загалом 900 оперативних втручань.

Здоров'я


«Швидка» матиме єдиний диспетчерський пункт
Тернопільські медики «швидкої» – кращі в Україні!
Тернопільська лікарня зробила те, що урядовці тільки планують
Реорганізація третьої лікарні: благо чи нова афера?
Лікарню на Тернопіллі доводять до закриття?
У Тернополі впроваджують нові технології
З допомогою нового обладнання у Тернополі провели унікальну операцію
З допомогою нового обладнання провели унікальну операцію
Стаціонар Кременецького протитуберкульозного диспансеру хочуть закрити
Чому в Чорткові насправді закривають диспансер?
Університетська лікарня отримала дороге медичне обладнання
Сучасні методи – на власні очі. Репортаж з операційної
В Тернопільській області не можуть поділити… кров
Комунальні аптеки знову хочуть об’єднати
Побиття, напади та покуси: від чого страждають місцеві медики?
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп

Банери

medikuspoliklinika
pober
kendo
vepr
newart