З допомогою нового обладнання провели унікальну операцію

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Тернопільські медики врятували життя молодій тернополянці Нелі. Нещодавно у дівчини діагностували доброякісну пухлину печінки великих розмірів. Пацієнтці необхідна була операція, зробити її погодились медики Тернопільської міської комунальної лікарні №2. З допомогою нового обладнання медики видалили пухлину та уражену частину печінки. Професійність місцевих хірургів відзначили навіть медики Національного інституту раку.

 

Операція – з мінімальними втратами

Тернополянка Неля ніколи не мала проблем зі здоров’ям і за допомогою лікарів зверталася вкрай рідко. Якось у грудні минулого року в дівчини погіршилось самопочуття. Тернополянка звернулася до медиків та пройшла обстеження на УЗД-апараті. Тоді ж у дівчини і виявили пухлину.

- Пацієнтку турбував дискомфорт в епігастрії та болі при фізичних навантаженнях. У результаті обстежень в неї діагностовано гемангіому печінки великих розмірів. Це доброякісна пухлина, яка у жінок зустрічається у п’ять разів частіше, ніж у чоловіків, - розповідає доцент кафедри хірургії ТДМУ ім. І Горбачевського Костянтин Поляцко. – Варто зазначити, що не всі гемангіоми оперуються. Для цього є певні показання. Перше – це близьке розміщення пухлини до поверхні печінки. Другим показанням є розміри – понад 5 см. Також оперативному втручанню підлягають симптомні гемангіоми, які можуть викликати жовтяницю, больовий синдром тощо. У даному випадку гемангіома мала одразу два показання до операції, адже її розміри були близько 8 см і розміщена у третьому сегменті печінки.

Загалом печінка має дуже складну будову. Успіх операції залежить від багатьох факторів – знання анатомії органа, обладнання, досвіду хірурга. Особливість хірургічного втручання полягає в тому, щоб філігранно анатомічно видалити сегмент печінки, який кровопостачається автономно. Тоді частина печінки, яка залишилася, функціонуватиме без порушень, адже кровопостачання та відтік в інших ділянках буде збережено. Це дозволяє уникнути ускладнень після операції. В іншому випадку можливі некрози (відмирання тканин), розвиток печінкової недостатності, що значно ускладнює та збільшує тривалість лікування і навіть призводить до інвалідності.

- Знання анатомії печінки має в цьому випадку вирішальне значення. Зараз є сучасні методи дослідження, які дозволяють до операції вивчити індивідуальні особливості органа. Визначити, які артерії відходять до ураженого сегменту, де їх можна перев’язати, якими венами кровопостачається даний сегмент і через які вени відтікає кров. Перев’язка цих анатомічних структур дозволяє визначити об’єм сегменторієнтованої резекції печінки, - пояснює Костянтин Поляцко.

Іншою складовою успіху операції є обладнання. Хірургічне втручання здійснювали за допомогою сучасної електрохірургічної установки (електрокоагулятор). Цей пристрій головний лікар ТМКЛ №2 Віктор Кміта нещодавно привіз із Польщі.

- Операція відбувалася за допомогою спеціального електроінструмента – коагулятора. Це сучасний хірургічний пристрій, який дозволяє проводити операції практично безкровно. Він має три види коагуляції, у кожного з яких є кілька режимів, які можна підлаштувати під конкретну ситуацію, - розповідає Костянтин Поляцко.

В ході операції пацієнтка втратила всього 150 мл крові. І це при тому, що площа резекції достатньо велика. Зважаючи на особливість будови печінки, це вважається дуже хорошим показником.

Об’єднались наука та практика

Розхідні матеріали до коагулятора лікарні допоміг придбати Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я.Горбачевського. Після поїздки в Польщу головний лікар звернувся до ректора з проханням допомогти у придбанні комплектуючих. Керівник навчального закладу одразу погодився і перерахував 40 тис. грн. на придбання розхідних матеріалів.

- Взаємодія науки та практики дає хороші результати, - каже Віктор Кміта. – Головне, завдяки новим технологіям, ми зберегли здоров’я молодій людині. Приємно, що вдається впроваджувати досягнення науки в практику, а наші медики мають можливість застосовувати свої вміння та навики.

Операція проходила під керівництвом Заслуженого діяча науки і техніки України, завідувача кафедри хірургії ТДМУ ім. І. Горбачевського, голови Асоціації хірургів Тернопільщини Ігоря Дзюбановського та за участю хірурга Національного інституту раку Дмитра Чевердюка. Вже на четвертий день Нелю виписали з лікарні, і це при тому, що після таких операцій пацієнти відновлюються не менше 14 діб. Наразі вона перебуває під наглядом медиків, але почувається добре. Каже, помаленьку повертається до звичного ритму життя. Неля зізнається, що коли медики повідомили про необхідність такої операції, не вагалась жодної хвилини. Одразу довірила їм своє здоров’я. Натомість лікарі закладу жартують, що таким молодим тернополянкам можна потрапляти до них лише в одне відділення – пологове.

- Зважаючи, що пацієнтам усе частіше назначаються об’єктивні та достовірні методи дослідження, хворих з таким діагнозом стає більше, - каже Костянтин Поляцко. - Все частіше застосовується  комп’ютерна томографія, яка дозволяє провести диференціальну діагностику вогнищевих уражень печінки, відрізнити доброякісні пухлини від злоякісних і навіть визначити їхній тип.

Завдяки навикам медиків та новому обладнанню, лікування таких пацієнтів тепер проходитиме швидко та з мінімальними втратами, в тому числі економічними. Адже тернополянам більше не доведеться їздити в інші регіони, необхідну допомогу вони можуть отримати у нашому місті.

Варто зазначити, що Тернопільська міська лікарня №2 тісно співпрацює з Національним інститутом раку, де наші медики регулярно проходять стажування. В лікарні працюють фахівці, які займаються пухлинами печінки та складною патологією підшлункової залози. Натомість київські медики допомагають нашим лікарям проводити складні операційні втручання у Тернополі. Вони високо оцінили результати роботи хірургів стосовно даної операції. Кажуть, що для Тернополя це велике досягнення.

Зоряна Гарасимів

Довідка

Коагулятор - апарат, який використовується в різних галузях медицини для розтину та коагуляції тканин кровоносних судин. У хірургії він незамінний при проведенні операцій, які супроводжуються великими крововтратами.

В основу роботи коагулятора закладено використання високочастотного струму, який проходить через тканини і викликає їх нагрівання. В результаті впливу відбувається згортання білка і виділення крові зупиняється.

Здоров'я


«Швидка» матиме єдиний диспетчерський пункт
Тернопільські медики «швидкої» – кращі в Україні!
Тернопільська лікарня зробила те, що урядовці тільки планують
Реорганізація третьої лікарні: благо чи нова афера?
Лікарню на Тернопіллі доводять до закриття?
У Тернополі впроваджують нові технології
З допомогою нового обладнання у Тернополі провели унікальну операцію
З допомогою нового обладнання провели унікальну операцію
Стаціонар Кременецького протитуберкульозного диспансеру хочуть закрити
Чому в Чорткові насправді закривають диспансер?
Університетська лікарня отримала дороге медичне обладнання
Сучасні методи – на власні очі. Репортаж з операційної
В Тернопільській області не можуть поділити… кров
Комунальні аптеки знову хочуть об’єднати
Побиття, напади та покуси: від чого страждають місцеві медики?
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп

Банери

medikuspoliklinika
pober
kendo
vepr
newart