Реорганізація третьої лікарні: благо чи нова афера?

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Хочуть цього тернополяни чи ні, та реорганізація міської комунальної лікарні №3 таки відбудеться. Це рішення підтримали більшість депутатів міської ради, чим власне і запустили процес перетворення медзакладу на комунальне підприємство. Та навіть після голосування як працівники лікарні, так і депутати мають чимало запитань до «реформаторів».

Бояться за робочі місця

Реорганізацію третьої лікарні варто розглядати у трьох аспектах: працівники закладу, пацієнти та депутатський корпус. Що цікавить перших? Звичайно, їхній же добробут. І це природно. Нині у лікарні працює 352 особи. У ході реорганізації кожен працівник має написати заяву на звільнення шляхом переведення. Це викликає в колективі певну настороженість. Адже до цього часу люди не могли бути впевнені, що усіх їх приймуть на роботу в нову установу.

18 травня у лікарні відбулися збори колективу, під час яких головний лікар Юрій Лазарчук публічно запевнив, що усіх працівників буде переведено у комунальне підприємство. Причому мова йде не про загальну кількість працюючих, а про поіменний перелік людей.

- Усі прізвища, які нині є у штаті, будуть в комунальному підприємстві, - каже пан Лазарчук.

Медиків обіцяють прийняти на умовах контракту терміном не менше, ніж 3 роки, як передбачено законодавством. Це ж стосується і працівників передпенсійного віку. На контракті перебуватиме і головний лікар.

Інше питання, яке сьогодні обговорює громадськість, - можливість доведення підприємства до банкрутства. Чимало тернополян, в тому числі і працівники лікарні, вважають, що реорганізація має на меті довести заклад до закриття. Мовляв, після перетворення установа зобов’язана заробляти сама на себе. Враховуючи ситуацію в країні, суперництво на ринку медичних послуг, зношеність обладнання та великий штат працівників, КП з часом може не витримати конкуренції та припинити свою діяльність.

- Насправді закрити нас зараз значно легше, ніж у статусі комунального підприємства, - каже Юрій Лазарчук. – Фактично на даний час лікарня фінансується виключно за кошти субвенції. З кожним роком грошей на утримання закладу виділяють все менше, адже в законодавстві прописано, що фінансування здійснюється в межах бюджетних можливостей. Завтра грошей не виділять і ми змушені будемо закрити лікарню, хочемо цього чи ні.

Натомість КП працюватиме на конкурентних засадах. І самостійно може коригувати свою фінансову діяльність. Більше того, медзаклад надає ряд платних послуг. Отримані кошти відтепер лікарня зможе витрачати на утримання закладу та матеріально-технічне забезпечення.

Лікування не подорожчає

Питання платних послуг найбільше турбує пацієнтів лікарні. Це мешканці мікрорайонів «Дружба», Кутківці та Пронятин. Юрій Лазарчук запевняє, що пацієнти як отримували безкоштовну допомогу, так і будуть отримувати.

До слова, ажіотаж навколо реорганізації викликав високу зацікавленість серед депутатського корпусу. Близько десятка депутатів прийшли на збори трудового колективу, аби почути позицію тернополян. Окрім забезпечення прав працівників, народних обранців цікавить ще один момент – можливість відчуження майна.

Зокрема, мова йде про передачу приміщень та земельних ділянок на умовах інвестицій. Така практика в місті існує давно. Депутати переживають, що якась ділянка чи приміщення можуть стати тягарем для установи і та підготує проект на залучення інвестицій. Та, як свідчить практика, прокручувати такі схеми міська влада може і без зміни статусу лікарні. Далеко ходити не треба. Приклад - лікарня швидкої допомоги. Головний лікар особисто відмовився від ділянки, дотичної до зупинки громадського транспорту. Невдовзі тут з’явилось аж два об’єкти – продуктовий магазин та аптека. Розташування вкрай вигідне. По-перше, центр міста з безперервним потоком людей. По-друге, поруч лікарня, пацієнтам якої постійно необхідні ліки та продукти. Земельну ділянку підприємець отримав практично за безцінь, тому, як бачимо, механізм працює.

Та це лише квіточки у порівнянні з гігантом, який звели на території лікарні №2. Там без погодження з головним лікарем міська влада віддала частину території під інвестпроект на будівництво медичного центру на вул. Купчинського. Причому тут склалася парадоксальна ситуація: містобудівні умови та обмеження видано без договору сервітуту.

- Якщо будуть якісь інвестпроекти, то ви про них знатимете першими, - запевнив депутатів Юрій Лазарчук.

Наразі депутати думають, як унеможливити процес розбазарювання землі та приміщень. Скажімо, діюче скликання в силі заблокувати сумнівні поривання зазіхателів, та чи може громада Тернополя бути впевненою у їхніх наступниках?

Зоряна Гарасимів

Коментар

Юрій Лазарчук, головний лікар міської лікарні №3

- На сьогодні ми бюджетна організація, яка працює згідно з субвенцією, що виділяється державою через органи місцевого самоврядування. У своїй роботі лікарня керується бюджетним кодексом, який передбачає певні обмеження у фінансовій діяльності. Зокрема, всі фінансові потоки проходять через органи казначейства. КП керується у своїй діяльності господарським кодексом, який надає ширші права в організації структури, що стосується штатного розпису, виплати заробітної плати, залучення інших коштів.

Неприбуткове підприємство отримує прибуток, але він між засновниками не розподіляється. Його застосовують для покращення матеріально-технічної бази, стимулювання працівників, розширення поля діяльності. Власне в цьому і є принципова різниця.

КП займатиметься наданням медичної допомоги жителям «Дружби», Кутківців та Пронятина в межах асигнувань. Ці пацієнти й надалі отримуватимуть допомогу безкоштовно. В тому числі без сплати благодійних внесків. Усі зобов’язання, які були перед працівниками лікарні, автоматично будуть перенесені на КП.

Неприбуткове КП має право ширше займатися наданням платних послуг. Ми максимально запроваджуємо платні послуги у лікарні. На сьогодні у нас є два касові апарати. Платні послуги отримують пацієнти, які хочуть лікуватися у нашій лікарні, але не закріплені за нею територіально. За винятком екстреної та невідкладної допомоги.

Здоров'я


«Швидка» матиме єдиний диспетчерський пункт
Тернопільські медики «швидкої» – кращі в Україні!
Тернопільська лікарня зробила те, що урядовці тільки планують
Реорганізація третьої лікарні: благо чи нова афера?
Лікарню на Тернопіллі доводять до закриття?
У Тернополі впроваджують нові технології
З допомогою нового обладнання у Тернополі провели унікальну операцію
З допомогою нового обладнання провели унікальну операцію
Стаціонар Кременецького протитуберкульозного диспансеру хочуть закрити
Чому в Чорткові насправді закривають диспансер?
Університетська лікарня отримала дороге медичне обладнання
Сучасні методи – на власні очі. Репортаж з операційної
В Тернопільській області не можуть поділити… кров
Комунальні аптеки знову хочуть об’єднати
Побиття, напади та покуси: від чого страждають місцеві медики?
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(3)

Розкажіть друзям

Бойкот російським товарам

Юридична консультація


Юридична консультація
WS Templates and WS Extensions by web-shop.in.ua rent a crane by www.tvisa.in.ua and exvator rent.
Travels best Travels best the best for you in www.travels-best.com Travels best the best for you in www.travels-best.com
Аренда крана Киев Аренда автокрана Киев Ирпень Буча Гостомель www.arenda-tehniki.in.ua Аренда автокрана Киев www.arenda-tehniki.in.ua

Відео дня(1)

Відео дня(2)

Новини партнерів

Гороскоп

Банери

medikuspoliklinika
pober
kendo
vepr
newart